Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Ринок іпотеки: вхід заборонено?

Якщо Ви молода, амбітна людина, яка бажає отримати кредит на житло, то… наразі можете навіть не мріяти про це. Вам на заваді стануть жорсткі і майже нереальні умови отримання кредиту, захмарні ціни на нерухомість, високі відсотки за кредитом і, зрештою, шалене скорочення іпотечних кредитів. Що ж до кредитування за державними іпотечними програмами, то цьогорічна статистика Львівщини порадує хіба тих 20 щасливчиків, яким таки вдалося отримати кредит Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.

За словами директора Львівського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву Віктора Писаренка, останнім часом ситуація із молодіжним кредитуванням значно ускладнилась. Зокрема, фонд зовсім припинив працювати за програмою надання часткової компенсації відсотків комерційним банкам, тому що останні просто не надають кредитів у зв’язку з фінансовою кризою. «Відшкодування відсотків по кредитах комерційних банків проводиться за тими угодами, які укладені до цього часу. Нових угод не укладають», -  розповів Віктор Писаренко.

Що ж до кредитування молодих сімей, то, за словами Віктора Писаренка, впродовж 2008 року фонд «про кредитував» лише близько 20 сімей. З них до 10 угод укладено у Львові. «Це небагато. Причина цього – різке подорожчання житла. З початку року воно подорожчало приблизно на 30 %. На початку року ми планували освоїти більшу цифру, але, на жаль, подорожчання житла не дає змогу це зробити. Подорожчання в першу чергу пов’язане з земельними проблемами: фонд не може собі дозволити закупляти землю, і ми звертаємося до комерційних забудовників, які встановлюють свої ціни», - пояснив він.

Не додають оптимізму і умови отримання кредиту. Теоретично для того, аби отримати кредит Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву, офіційний дохід молодої сім’ї повинен становити не менше 2,5 тисяч гривень на місяць. Проте практично виглядає так, що з таким доходом можна лише зареєструватися у відповідному переліку охочих, а не отримати реальну допомогу держави.

До того ж, за умовою державного кредитування, молода сім’я повинна мати чимало власних коштів. Адже, до прикладу, у Львові  ціна одного метра квадратного житла, за якою надається державний кредит, становить 4 тисячі 460 гривень. Такої ціни на квадратний метр нерухомості у Львові годі шукати. Натомість комерційні забудовники, за словами Віктора Писаренка, виставляють ціну до 7 тисяч гривень за метр квадратний. «Відповідно людина, взявши у нас кредит, повинна решту суми доплатити. На жаль, це великі цифри. Багато людей, проводячи розрахунки при отриманні кредиту, просто не в змозі сплачувати навіть пільговий кредит», - зазначив він.

Офіційно у Державному фонді сприяння молодіжному житловому будівництву зареєстровано близько 700 осіб. З них щомісяця 30-40 сім’ям відмовляють у можливості користування програмою молодіжного житлового кредитування у зв’язку з виходом вікового цензу. Тобто молода сім’я може отримати кредит фонду, якщо вік чоловіка і дружини не більший ніж 36 років.

Проте офіційно зареєстрована кількість молодих сімей, які бажають отримати державний кредит, далеко не відповідає реальній потребі, принаймні, на Львівщині. Охочих отримати іпотечний кредит вдесятеро більше. Проте частина з них має надто малі офіційні доходи, аби отримати бодай можливість зареєструватися у фонді. Інша частина навіть не намагається отримати державний кредит, а йде безпосередньо у комерційні банки.

Вимоги ж комерційних банків до потенційних позичальників ще жорсткіші. Перш за все наразі призупинено видачу іпотечних кредитів в іноземній валюті, натомість відсотки кредитів у національній валюті просто-таки зашкалюють. Загалом же, для того, аби отримати у банку, іпотечний кредит, для прикладу, на 100 тисяч доларів США, дохід молодої сім’ї має становити 8-10 тисяч гривень в місяць.

Проте у цій бочці дьогтю є і ложка меду: у зв’язку із шаленим скороченням іпотечного кредитування найближчим часом прогнозують повільне, але впевнене падіння цін на нерухомість. «Ціна на нерухомість у нас завищена. Вона буде знижуватись. Але питання не в ціні, а в спроможності оплатити ту ціну», - переконаний директор Львівського регіонального управління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.


Коментують:

Віктор Писаренко, директор ЛРУ Держфонду сприяння молодіжному будівництву: «Ситуація із молодіжним кредитуванням значно ускладнилась» «На даний час ми практично закінчуємо освоєння коштів по міському, обласному і державному бюджетах, за рахунок яких надаються довготермінові пільгові кредити на будівництво або придбання житла. Найбільше кредитів буде надано до кінця року за кошти міського бюджету, на другому місці – обласний бюджет. Цього року у нас один із кращих показників в Україні. Найгірше фінансується молодіжне кредитування з державного бюджету – цього року передбачено всього два мільйони гривень, чого явно не достатньо для того, аби забезпечити кредитуванням всіх охочих.
Зараз проблеми з кредитуванням не так у бюджету, як у банківській сфері. На даний час ситуація із молодіжним кредитуванням значно ускладнилась. Відшкодування відсотків по кредитах комерційних банків проводиться за тими угодами, які укладені до цього часу. Нові угоди протягом останнього часу не укладаються. На мою думку, ця програма буде скорочена, і поки загальна економічна ситуація в країні не зміниться, кредитування буде припинено. Або будуть залучені інші фінансові механізми залучення коштів під кредити.
Ми припинили працювати за програмою надання часткової компенсації відсотків комерційним банкам, тому що останні просто не надають кредитів у зв’язку з фінансовою кризою. Зараз ми очікуємо роз’яснень, як нам працювати наступного року.
До нас звертаються молоді сім’ї, які перебувають на загальному квартирному обліку, які мають відповідні документи, що підтверджують доходи сім’ї. Доходи на сім’ю з чотирьох членів мають складати не менше 2,5 тисяч гривень на місяць. Багато людей, проводячи розрахунки при отриманні кредиту, просто не в змозі сплачувати навіть пільгового кредиту. Якщо кредит надається за кошти з держбюджету, то відбір кандидатів відбувається за комп’ютерною системою. Якщо кредит надається за кошти з міського чи обласного бюджету, то ми подаємо всіх позичальників, які у нас зареєстровані, у відповідні комісії міської ради, проводиться відбір кандидатів, список затверджує виконком і надає нам до виконання.
Всього у нас зареєстровано близько 700 осіб. Щомісяця ми 30-40 сім’ям відмовляємо в користуванні нашою програмою через вихід вікового цензу. Тобто молода сім’я у нас може отримати кредит, якщо вік чоловіка і дружини є меншим, ніж 36 років.
Всього за попередні роки ми залучили банківських ресурсів приблизно на 76 мільйонів гривень. Тобто прокредитували близько 600 осіб. Але цього явно не достатньо, тому що охочих отримати кредитні ресурси є значно більше».

Ігор Каленський, регіональний представник з іпотечного кредитування «Укрсиббанку»: «Ціна на нерухомість є високою, і багато молодих сімей просто не в змозі отримати такий кредит» «Укрсиббанк» ніколи не зупиняв кредитування і навіть сьогодні, коли банки повністю або частково призупинили іпотечне кредитування, ми продовжуємо видавати кредити. Але, звичайно, ми дотримуємося законодавства, яке регулює видачу кредитів. Раніше видача іпотечних кредитів відбувалася виключно у доларах США, що, звичайно, спричинювало знецінення гривні. На сьогодні політика Нацбанку і уряду спрямована на зміцнення гривні. Саме тому припинено кредитування в іноземній валюті.
«Укрсиббанк» не видає кредити в іноземній валюті, а в українській видає іпотечні кредити всім. Але, звичайно, для того, аби отримати кредит, вимоги залишились ті ж. Спочатку потрібно обрати нерухомість, після того подати всі документи, які визначать платоспроможність потенційного позичальника. На сьогодні ціна на нерухомість є високою, і багато молодих сімей просто не в змозі отримати такий кредит. Але це вимога не виключно одного банку, а вимога, яку поставив Національний банк.
Розмір доходу сім’ї для того, аби отримати іпотечний кредит, розраховується дуже легко. Доходи повинні покривати основний місячний платіж по тілу кредиту, плюс відсотки, плюс мінімальний прожитковий мінімум – 600 гривень на одного члена сім’ї. До прикладу, орієнтовний платіж по кредиту в 100 тисяч доларів США становитиме 1 тисячу 200 доларів США. Тож якщо сім’я складається з двох членів, то їхній дохід має становити 1,2 тисячі доларів плюс 1,2 тисячі гривень».

Орися, львів’янка, яка купила квартиру у кредит: «Людям, які зараз взяли іпотечний кредит, буде дуже важко» «Ми купували квартиру в кредит кілька років тому, коли вона коштувала всього 27 тисяч доларів США. Відповідно ми взяли в кредит досить невелику суму. Тому я не можу сказати, що ми будемо дуже сильно переживати через те, що державний фонд не погашатиме відсотків по кредиту. Звичайно, нам буде складно, але це не буде дуже великою проблемою.
Мені шкода тих молодих сімей, які зараз купують житло. Тому що кілька років тому житло коштувало 27 тисяч доларів, а зараз воно коштує 127 тисяч доларів. Тим людям, які зараз взяли іпотечний кредит, буде дуже важко. Тому що банки піднімають відсотки іпотечних кредитів, а ставка рефінансування не змінюється. Я не вірю, що банки знизять свої відсотки, тому що у нас так не прийнято».


Львівський портал

Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2021 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки