Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Важливо знати: прості уроки ринку житла

В даний час покупка житла фактично можлива тільки в двох місцях. Це покупка в будинку-новобудові і на вторинному ринку житла, простіше кажучи, "з рук". Головний плюс нової квартири - це, безперечно, її новизна. Перевага ж "уживаної" квартири в її ціні. Само собою, мова йде про дві рівні по категоріях житла квартири і розташовані в приблизно рівних районах проживання.

Купівля житла в новобудові

Перш ніж купити квартиру в будинку-новобудові, треба уважно вивчити документи продавця, підтверджуючі його повноваження. І почати слід з документів, що надають право на будівництво будинку як такого і перехід прав після закінчення будівництва. Це такі документи як:

• Документ про надання земельної ділянки для будівництва житлового будинку між будівельною організацією і замовником будівництва;

• Інвестиційний контракт між муніципалітетом і замовником будівництва;

• Інвестиційний контракт між замовником будівництва і співінвесторами. 

Правоустановчими документами продавця можуть бути наступні:

• Договір поступки права інвестування, пайової участі в будівництві і ін., за яким продавець має право переуступати свої права третім особам. Такий договір повинен бути зареєстрований в тому органі муніципалітету, який відповідає за будівництво.

• Договір доручення, по якому ріелторська фірма займається реалізацією квартир в будинку-новобудові.


Квартира на вторинному ринку

Перевіряючи "юридичну чистоту" квартири, яка отримується на вторинному ринку нерухомості, слід виконати такі дії:

• уважно вивчити документи на квартиру, яку купуєте. При щонайменшій підозрі або сумніві не бійтеся ставити власникові питання, оскільки це ваше право - знати всю інформацію про квартиру, яку набуваєте;

• отримати в організації, яка управляє будинком, повну виписку з будинкової книги. Тобто виписку, в якій вказані всі особи, що коли-небудь проживали в даній квартирі, з вказівкою адреси, по якій вони вибули;

• уважно перевірити наявність в квартирі осіб, виписаних в місця позбавлення волі, самотньо проживаючих пенсіонерів, без вісті зниклих осіб, неповнолітніх дітей. У разі наявності самотньо проживаючих пенсіонерів або неповнолітніх дітей необхідно переконатися в тому, що вони зареєстровані по новому місцю проживання.

Перевірка всіх цих даних забезпечить вас від можливих домагань з боку власників квартири, що "знов з'явилися". Для перевірки всіх пунктів необхідна безпосередня участь реального власника квартири. У разі відмови цього власника брати участь в перевірці "юридичної чистоти" квартири вам варто задуматися про доцільність її придбання.

І, звичайно ж, не варто забувати про можливість доручити проведення перевірки "чистоти" квартири професіоналам - тим же ріелторам, які знають всі "підводні камені" з даного питання.

Багатьох хвилює питання: чи варто купувати квартиру з прописаними в ній людьми.

Однозначно - не варто купувати таку квартиру, якщо умова виписки таких мешканців не обумовлена договором купівлі-продажу. У разі невиконання такої умови, новий власник може сміливо звертатися до суду, який напевно прийме сторону позивача. А далі - справа судових приставів-виконавців, які виконають рішення суду про виписку раніше проживаючих мешканців.

Якщо ж в квартирі прописані неповнолітні мешканці або навіть власники, то варто заручитися згодою районного органу опіки і опікування на здійснення такої операції з придбання квартири.

Документи

Збір документів для здійснення операції купівлі-продажу квартири вельми втомливе заняття, тут також може знадобитися допомога ріелторів. Якщо ж ви зважилися самі збирати всю необхідну документацію, то ось зразковий список документів, які вам необхідно мати на "фініші" такого збору:

• Договір передачі плюс свідоцтво про власність на житло ("рожевий листок").

• Договір купівлі-продажу - основний документ, який визначатиме, і підтверджувати ваше право власності на придбане житло. Уважно вивчіть його положення!

• Довідка ЖБК про виплачений пай плюс свідоцтво про власність на житло.


Окрім правовстановлюючих, необхідно зібрати наступні документи:

1. Виписка з будинкової книги (отримати в паспортному столі Жеку або ділянки).

2. Копія фінансово-лицьового рахунку (отримати в бухгалтерії Жеку або ділянки).

3. Форма 11а, експлікація, поверховий план (отримати в БТІ).

4. Згода дружини або чоловіка на продаж квартири (кімнати) в тому випадку, якщо на момент купівлі квартири, що продається, власник був у шлюбі (якщо квартира або кімната отримані за договором дарування, по спадку або в результаті приватизації, то така згода не потрібна).

Варто відмітити, що механізмів і схем купівлі-продажу нерухомості існує багато і не всі вони законні і допустимі. Тому краще довіритися в цьому питанні ріелторам. А ось гарантій в тому, що "сірі схеми" не проводитимуться саме ними, вам ніхто не дасть.

 
Деловая Неделя


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2021 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки