Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Для тих, хто боїться вогню і води

Будівельники, як ніхто інший, розуміють значення фрази: "Ніщо не вічне в цьому світі". Руйнівна дія вогню і агресивних середовищ методично і безперервно виводить з ладу створені їх руками будівлі і споруди. Тільки одних пожеж в країні відбувається близько сотні в день. Не може вистояти в пекельному пеклі вогню ні дерево, ні бетон, ні метал.

 

Вогонь-руйнівник і його приборкувачі

Як відомо, всі будівельні матеріали діляться на горючі і негорючі. До горючих відносяться деревина, пластмаса, і інші матеріали, створені на основі органічних або рослинних речовин, а до негорючих - метали, скло, камінь, бетони, розчини на мінеральних зв'язуючих, керамічні і ін. вироби. Проте, навіть негорючі матеріали не володіють високою вогнестійкістю і втрачають свої несучі і захистні здібності, при тривалій дії вогню. Для їх захисту в промисловості розроблені спеціальні вогнезахисні матеріали. Їх мета - захистити кабелі, воздуховоди, дерев'яні, сталеві, бетонні, залізобетонні і інші конструкції від руйнівної дії вогню; збільшити температурну стійкість будівельних матеріалів і конструкцій, а також перешкодити швидкому розповсюдженню вогню.

 

Вогнезахисні матеріали відносяться до так званого пасивного захисту від вогню. Їх ділять на вогнезахисні склади і вироби. До вогнезахисних складів належать фарби, що спучуються, штукатурки, обмазувальні мастики (для закладення кабелів), речовини (антисептики) для покриття дерева, що просочуються. До вогнезахисних виробів належать протипожежні подушки, ущільнювачі (для захисту кабелів), плити (мінераловатні і зі вспіненного полістиролу, спученого вермикуліта), апоксидні покриття рулонні (для воздуховодів), гіпсокартонні плити (для пристрою протипожежних перегородок) і т.д. За способом вогнезахисту матеріали діляться на спеціальні конструктивні рішення, теплоізолюючі і теплопоглинальні екрани, а також на вогнезахисні покриття і просочення. Вогнезахисні матеріали діляться також за призначенням: для захисту залізобетонних, сталевих, дерев'яних конструкцій, захисту воздуховодів, кабелів і т.д.

 

Згідно з законодавством вогнезахисні матеріали підлягають сертифікації. За станом на вересень 2007 р., по розміщеній на сайті Державного центру сертифікації МНС України інформації, в Україні сертифікований ряд вогнезахисних матеріалів для залізобетонних конструкцій компаній BOLIX S.А. (Польща) і ТОВ УНК "Укртермобуд"; для захисту сталевих конструкцій - компаній Lafarge Gips Sp. z o.o., DAUSSAN SAS (все - Франція), ТОВ "А+В", ТОВ "А+В Балтіка", ЗАТ "НПП Рогнеда" (все - РФ), ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Спецматеріали", ТОВ "Кнауф Гіпс Київ" (Україна), Rudolf Hensel GMBH, Henkel Teroson Gmbh, svt Brandschutz Vertriebsgesellschaft mbH International, Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG (все - Німеччина), АТ Dunamenti Tuzvedelem Rt. (Угорщина), Rockwool Polska Sp.z o.o. (Польща), для захисту дерев'яних конструкцій - компаній ALTAX Sp.z.o.o. (Польща), ЗАТ "НПП Рогнеда", ТОВ "А+В Балтіка", ТОВ "А+В" (все - РФ), АОЗТ "МС БМУ № 87 "Антисептик", ПП "Вогнезахистфандеталь", ТОВ "ПКФ "Стрілець", ТОВ " Науково-виробниче підприємство "Спецматеріали", ГНТЦ "КОНРЕСТ", ПП НПФ "ЕКОХІМТЕХНОЛОГІЇ", ТОВ "ВОГНЕБІОЗАХИСТ", ТОВ "ЗАХИСТЦЕНТР", ПП "Агросинтез 1", ПП "Агроекспо" (все - Україна), Etancheite Tunisienne (Туніс), Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG (Німеччина).

Пристрій вогнезахисту будівельних конструкцій проводиться або шляхом облицювання будівельних конструкцій спеціальними теплоізоляційними матеріалами, або шляхом нанесення прямо на поверхню сталевої, дерев'яної або залізобетонної конструкції вогнезахисних штукатурок, фарб, лаків, мастик, просочень і т.д.

 

Бальзам на металеву душу

Металеві конструкції - один з найбільш важливих в будівництві і промисловості об'єктів, що вимагає захисту від вогню. Вони хоч і не горять, але при тривалій дії високих температур втрачають свою несучу здатність. Металеві конструкції в основному захищають за допомогою застосування вогнезахисних штукатурок або вогнезахисних фарб, що спучуються.

Вогнезахисні штукатурки є, як правило, цементновермикулярними складами з комплексом спеціальних добавок, які утворюють покриття з високою адгезійною здібністю до металевих поверхонь. Такі склади застосовуються як для внутрішнього, так і зовнішнього покриття залізних конструкцій. Штукатурки поставляються у вигляді сухих будівельних сумішей, які після додавання води наносяться за допомогою спеціальних тонкретмашин на поверхню, що захищається, завтовшки 10-50 мм. Механізм дії таких вогнезахисних складів полягає в зниженні швидкості прогрівання металу за рахунок їх теплоізолюючих властивостей. Недоліком вогнезахисних штукатурок є те, що вони не терплять механічних пошкоджень. Вогнезахисні штукатурки забезпечують захист від вогню металевим конструкціям до 3-х годин.

Ще один популярний спосіб захисту металевих конструкцій від вогню - нанесення на такі конструкції фарб, що спучуються. За технологією вони наносяться на сталеву конструкцію, що захищається, не більше ніж 2міліметровим шаром. При дії вогню на захищену у такий спосіб конструкцію, фарба збільшується в об'ємі до 70 разів. При цьому утворюється пористий теплоізолюючий шар, що перешкоджає нагріванню металу до температури, при якій конструкція втрачає свою несучу здатність. Склад вогнезахисних матеріалів даного виду різноманітний: від водної дисперсії з неорганічними і органічними наповнювачами до фарб на органічному розчиннику з мінеральним наповнювачем. До основних переваг використання фарб, що спучуються, можна віднести низькі трудовитрати при їх нанесенні, низьке навантаження на несучі конструкції і стислі терміни проведення вогнезахисних робіт. Недоліком, порівняно з вогнезахисними, можна рахувати нижчі терміни (до 90 хвилин) забезпечення захисту сталевої конструкції і вищу вартість в порівнянні з штукатурками.

Крім того, для захисту металевих (бетонних і з/б) конструкцій все частіше застосовуються вогнезахисні плити зі вспіненного вермикуліта і неорганічного зв'язуючого. Даний матеріал забезпечує вогнезахист конструкції до 4-х годин.

Між згаданими вище вогнезахисними матеріалами існує також цілком з'ясовний "розподіл праці". Через естетичні характеристики, фарби, що спучуються, частіше використовують для захисту конструкцій, що знаходяться "на виду" і що визначають естетичний вигляд об'єкту; штукатурки наносять в основному на конструкції, сховані від людського погляду.

 

Для захисту системи вентиляції від дії вогню застосовуються також вогнезахисні системи, що складаються з базальтового волокна і спеціальної мастики, що володіє вогнезахисними властивостями. Даний вид матеріалів забезпечує вогнезахист конструкції до 90 хвилин. Для вогнезахисту бетону і залізобетонних конструкцій застосовують матеріали з високою теплоізолюючою здатністю і високою паропроникністю, як правило, вогнезахисні штукатурки на мінеральному зв’язуючому з легкими наповнювачами. Це дає можливість забезпечити повільне прогрівання конструкції, що захищається, при якому дифузія пари води не викликає значної внутрішньої напруги. Крім того, для захисту даного матеріалу як насипний вогнезахист (наприклад, на горищних перекриттях) можуть використовуватися вермикулітові засипки. Цей матеріал забезпечує також збереження тепла і надійне звукопоглинання. Для захисту дерев'яних конструкцій від вогню використовуються фарби і просочення.

 

Ринкова тенденція

Щорічне число об'єктів, для вогнезахисту яких застосовуються спеціальні матеріали, навряд чи можна назвати. Хоч якимсь орієнтиром може служити інформація НВП "Спецматеріали" про те, що щорічно тільки в Україні здається більше 300 об'єктів, на яких використовуються вогнезахисні склади "Ендотерм". Переважно вогнезахисні матеріали використовують на промислових об'єктах і в промисловому будівництві. Це, як правило, АЕС, залізничні вокзали, адміністративні будівлі, складські приміщення, побудови промислових підприємств. З кожним роком число об'єктів, які здаються і де використовуються вогнезахисні матеріали, неухильно росте.

На українському ринку через своїх представників або дочірні підприємства представлені фактично всі основні світові виробники вогнезахисних матеріалів. Гідну конкуренцію їм надають нечисленні українські виробники. В цілому на ринку представлені більше 10 вітчизняних виробників, що спеціалізуються на виробництві вогнезахисних матеріалів. І потрібно відзначити, що виготовлені ними матеріали, практично не поступаються імпортним. А часто перевершують їх конкурентоздатною ціною і менш складними технологіями застосування. Тому і мають попит у вітчизняних промисловців і будівельників теплоізоляційні матеріали на основі перліту ОАО "Калинівський завод "Будперліт" (Київська обл.); матеріали на основі спученого вермикуліта НВП "Укрвермікуліт" (Київська обл.), а також вогнезахисні матеріали одного з найбільш могутніх вітчизняних виробників вогнезахисних складів НВП "Спецматеріали" (м. Донецьк), що виробляє в місяць до 250 т матеріалів, призначених для пасивного вогнезахисту об'єктів цивільного і промислового будівництва.

 

І у бетону буває карієс

Окрім вогню, злим ворогом будівельних конструкцій залишається корозія. Вживані в будівництві бетони, залізобетон і метал не володіють достатньою хімічною стійкістю проти дії агресивних середовищ. Корозією називають процес руйнування матеріалів унаслідок хімічних або електрохімічних процесів. Найчастіше будівельні конструкції піддаються атмосферній і рідинній (в основному хімічній і біохімічній) корозії.

Корозію бетонних конструкцій класифікують по декількох параметрах. По механізму протікання її ділять на корозію першого виду (вимивання розчинних складових частин без хімічної взаємодії з навколишнім середовищем); другого виду (хімічна взаємодія агресивних розчинів з цементним каменем з утворенням з'єднань або речовин, що не володіють в’яжучими властивостями) і третього виду (кристалізація в порах бетону солей, що збільшують об'єм його твердих фаз). І по характеру зовнішньої дії на бетон - на корозію в умовах капілярного всмоктування; корозію в маслах і органічних середовищах; біологічну корозію (викликається продуктами життєдіяльності бактерій, грибів, морських організмів, які селяться на поверхні конструкцій) і радіаційну корозію.

З усіма відомими видами корозії бетону і з/б конструкцій сьогодні борються декількома способами: за допомогою конструктивних рішень, експлуатаційно-профілактичних заходів, періодичним проведенням очищення і дезинфекції поверхні конструкцій, нейтралізацією агресивних середовищ, нанесенням лакофарбних захисних матеріалів, облицюванням захисними матеріалами і т.д.

Найчастіше для захисту бетону і з/б конструкцій від корозії використовують антикорозійні матеріали. Ними проводять облицювання (футерування) кислототривкою плиткою, камнелитою плиткою, плиткою з прокатного шлакоситалла, цеглою кислототривкою прямою; здійснюють кладку з кислототривкої цегли і великорозмірної кераміки; грунтують і офарблюють поверхні; гумують; наносять клейкі покриття.

 

Добавки в бетон

Ці матеріали використовуються при будівництві фундаментів будівель, басейнів, бетонних ємкостей для зберігання нафтопродуктів і кислотних рідин (колодязі і т.д.), метрополітенів, тунелів, пірсів, доків, причалів, при виробництві тротуарної плитки і мілкоштучних бетонних виробів і т.д. Використання бетонних добавок регламентується ДБН В.2.76497 "Правила застосування хімічних добавок в бетонах и будівельних розчинах".

У даній категорії достатньо широко представлені добавки вітчизняного і імпортного виробництва, наприклад, комплексні добавки "Геокон" (ЗАТ "Євроресурс Корп.", Київ), "Релаксол" ("Будіндустрія", Донецьк), серія добавок "Комплекс" (НВП "Містім", Рівне), рідка добавка для підвищення водонепроникності розчинів і бетонів Ceresit CC 93 ("Хенкель Баутехнік (Україна)", Київська обл.); "ПФМНЛК" ("ПОЛІПЛАСТ", РФ); "БІОНМ" ("БІОТЕХ", РФ); "Лахта" ("РОСТРО", РФ); Muraplast (Muraplast, Хорватія), серія добавок Dynamon SR (Mapei, Італія), Sika ViscoCrete (Sika, Швейцарія), Сerinol 20 і Eurolan HL (Deitermann, Німеччина), Liquol BV 13 (Degussa, Німеччина) і мн. ін.

Основні споживачі таких матеріалів - заводи залізобетонних конструкцій, виробники мілкоштучних бетонних виробів і будівельні організації. Український ринок добавок розвивається, і його розвиток йде по шляху застосування комплексних добавок на основі переважної дії однієї добавки і поліфункціональних комплексних модифікаторів з рівноцінним внеском кожного компоненту. Негативним моментом на шляху розвитку даного ринку залишається масове кустарне виробництво добавок, а також виготовлення підробок. Але навіть це не заважає ринку добавок рости в середньому на 20-25% в рік.

 

Сухі зміцнювачі

Для захисту бетонної підлоги ще використовують сухі зміцнювачі. Цей матеріал, що складається з мінерального або металевого наповнювача, змішаного з цементом і спеціальними добавками, рівномірно розсипають по поверхні бетону під час затирання машиною. В результаті поверхня набуває високої абразивної стійкості і її щільність стає в 23 рази вища за щільність звичайного бетону.

Ринок сухих зміцнювачів бетону розвивається досить динамічно. За деякими даними - на 35-40% в рік. Затребуваність цієї продукції обумовлена, головним чином, активним будівництвом торгових і офісних центрів, паркінгів, а також реконструкцією підприємств харчової промисловості. На ринку в даній категорії представлена продукція і вітчизняного виробництва і зарубіжних виробників: "Геокон" (ЗАТ "Євроресурс Корп."), BAUTECH (імпортер - "Баутехукраїна"), DUROCEM (імпортери "МСБУД", "МАЛЬВАСТ"), Cerinol HB (імпортер "Альпільвов"), Panbex (Panbex, Чехія), Rinol Rocland (Rinol Rocland, Іспанія), Sika (Sika, Швейцарія"), Polyhard ("Хенкель Баутехнік (Україна)", Київська обл.) і ін.

 

Матеріали проникаючої дії

В основному ці склади застосовуються для захисту бетонних, залізобетонних і інших споруд заглибленого або напівзаглибленого типу при постійній інфільтрації грунтових вод. Їх основне призначення - захист бетонної конструкції від руйнівної дії води. У складі захисних матеріалів проникаючої дії є спеціальні хімічно активні добавки, які під дією осмотичних сил розповсюджуються по порах бетону і його капілярних трактах і утворюють нерозчинні кристали, що повністю заповнюють порожнечі, пори і мікротріщини. Під час експлуатації конструкції, при виникненні нового контакту з молекулами води, хімічна реакція поновлюється, і процес ущільнення матеріалу розвивається в глибину конструкції.

Матеріали проникаючої дії представлені на українському ринку вітчизняними торговими і зарубіжними марками: Polybit ("Хенкель Баутехнік (Україна)", Київська обл.), "Гідрозіт" ("Гідрозіт", Київ), "Акванаст", "Лахта", "Пента", "Пенетрон" (все - РФ), Deitermann (Німеччина), Drizoro (Італія), Betonol (Німеччина), Betonol (Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG, Німеччина) і ін.

 

Полімерні матеріали

Один з шляхів продовження довговічності бетонних і залізобетонних споруд - захист їх поверхні полімерними матеріалами, призначеними для усунення процесів карбонізації і руйнування захисного шару бетону.

На ринку в даній категорії представлені: епоксикаучукова композиція "Макро" (концерн "Макротех", Київ), езофталлічний поліестер "Технопласт" (виробник FiberTec, Великобританія), двокомпонентна поліуретанова емаль "ПУ Протект 2К" (компанія "НМГУкраїна"), модифікований поліуретан Amershield (Ameron International, США), водорозчинні полімерні склади марки Deitermann (Германія), двокомпонентний акрилполіуретановий матеріал Permacor 2330/EG і епоксидні матеріали Permacor 2429/EG, Permacor 3326/EG і Epiter TF 130 (Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG, Німеччина). Компанія "Хенкель Баутехнік (Україна)" для внутрішнього і зовнішнього захисту будівельних конструкцій від корозії пропонує матеріали Polypoxy і Polyzinc. Сучасні технології антикорозійного захисту і ремонтно-відновлювальних робіт все частіше спираються на застосування матеріалів, що володіють спеціальними властивостями і призначених для вирішення конкретної проблеми.

 

Ситуація на ринку

На вітчизняному ринку, в першу чергу, затребувані матеріали на полімерній основі, які вказані в Сніпах і ті, які добре відомі досвідченим інженерам. Але і попит на нові матеріали на мінеральній основі поступово набирає обороти. Хоча рівень попиту на матеріали захисту від корозії, на думку операторів ринку, все ще не відповідає реальним потребам країни в цих матеріалах. Руйнівні дії корозії все більш відчутні на об'єктах цивільного і промислового призначення. Фактично, об'єм ринку застосування антикорозійного покриття відповідає об'єму всіх об'єктів промислового і цивільного будівництва, побудованих за останні 60-80 років. Особливо прогресує руйнування цементних штукатурок і бетону на підприємствах харчової промисловості, де є протоки технологічних розчинів, що містять органічні речовини, а також підприємствах хімічної промисловості. Специфіка ринку і в тому, що спочатку споживач вибирає матеріали виходячи з ціни, а потім лише звертає увагу на якість, проте, вивчивши відгуки про продукцію, віддає, все ж таки, перевагу високоефективним матеріалам.

За словами фахівців, в основному в Україні антикорозійні матеріали затребувані виробниками бетонних і з/б конструкцій, виробниками спеціальних бетонів, підрядними організаціями, що працюють на проектах по будівництву і ремонту доріг, гідротехнічних, меліоративних споруд, башт коксогасіння, доменних труб, чаш охолоджування технологічної води, каналізаційних колекторів, доків, причалів, резервуарів зберігання нафтопродуктів, питної води, тунелів, метрополітенів і т.д. Сьогодні в Україні антикорозійні матеріали виробляють приблизно 15 підприємств, ще 15-20 великих імпортерів даних матеріалів працюють на вітчизняному ринку. Дрібні імпортери, представники великих компаній в регіонах, а також підрядчики складають значно більшу команду.

На ринок цих матеріалів впливає не стільки сезонність, скільки політична ситуація в країні. Через дорожнечу антикорозійних матеріалів в період нестабільності замовники частіше заморожують проекти по реконструкції і ремонту. А географічно затребувані матеріали там, де максимальне число промислових підприємств, а також в мегаполісах: Донбас, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Крим, Київ.

 

Перспективи

Кажучи про перспективи розвитку ринку, оператори стверджують, що в умовах політичної стабільності попит на ці матеріали буде рости на 20-30% в рік. А то і більше, якщо ніщо не перешкодить реалізації будівельних проектів по підготовці до Евро-2012, розвитку Кримського морського транспортно-промислового комплексу "Донузлав", завершенню до 2010 р. будівництва перших черг Дністровської і Ташликської ГАЕС, а до 2015 р. - другої черги Дністровської ГАЕС і ін. стратегічних проектів. Більшість операторів вірять саме в такий сценарій розвитку, тому збільшують виробництво або виводять на ринок нові продукти.

 

Антикорозійний захист металоконструкцій

Не менш важливим завданням в будівельній галузі залишається захист від корозії не тільки бетонів, але і будівельних металоконструкцій. Україна володіє величезним фондом металоконструкцій, що експлуатуються. За даними "УкрНІІпроектстальконструкції", тільки в основних промислових галузях експлуатується близько 36 млн. т металевих несучих конструкцій. Це, перш за все, конструкції будівель підприємств чорної і кольорової металургії, машинобудування, енергетичної, вугледобувної і нафтогазової галузей промисловості. Будівництва в даний час припадає на частку 40% споживання металу внутрішнім ринком. Близько 50% вітчизняного металлофонда будівель і споруд працюють в умовах середніх і високоагресивних дій, що приводить до їх корозії.

За деякими даними, що зустрічається в пресі, від дії корозії втрачається близько 10-12% річного виробництва сталі. У сьогоднішній час для захисту металу від корозії розроблено немало методів захисту і достатньо широкий асортимент призначених для цієї мети матеріалів. Їх вибір визначається характером корозії і умовами її протікання.

 

Лакофарбні матеріали

Для антикорозійного захисту застосовують поліепоксиди, перхлорвинілові, сополімерно-лакофарбні матеріали і цинкові фарби. Цинкові фарби також використовують як грунтовку для ремонту пошкоджень в інших цинкових покриттях. Імпортні антикорозійні лакофарбні матеріали на українському ринку представлені продукцією компаній: International Paints (Великобританія), Sigma Coatings (Голландія), Jotun (Норвегія), Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG, Feidal, TexColor GMBH & Co.KG, Caparol, Jobi (все - Німеччина), Tikkurila, Sadolin (все - Фінляндія), Vivacolor (Естонія, Латвія) і ін. За оцінками фахівців, антикорозійні лакофарбні склади зарубіжного виробництва займають близько 30% цього сегменту українського ринку. Решта 70% представляють матеріали вітчизняного виробництва, які випускаються "Лакмою", "Хімрезервом", "Пенталаком" (все - Київ) і ін.

В Україні працюють і підприємства, що спеціалізуються виключно на випуску антикорозійних матеріалів.

 

Прямо на іржу

Коли з технічних, економічних або екологічних причин неможливо провести очищення пошкодженої поверхні, застосовуються матеріали, що наносяться прямо на іржу. Як приклад таких матеріалів можна назвати Amercoat 167 (Ameron International, США), "Праймер ПН" ("Нмгукраїна", Київ), "ПФ0101КП" ("Кремнійполімер", Запоріжжя). Ретельного очищення поверхні не вимагається і при обробці конструкцій перетворювачами іржі (досить видалити бруд, рихлу і пластову іржу). Ці матеріали являють собою 15-30%ний водний розчин ортофосфорної (звичайної фосфорної) кислоти. На українському ринку представлені перетворювачі іржі вітчизняного виробництва: "Феррокор" ("Схід"), "Фоліокс" ("НІК "Рєїзос", Сімферополь), "Перетворювач іржі" ("СПЛАВМВ", Київ), "Контраст" ("Руслан і Людмила", Київ) і др.; і зарубіжного: "Неутролізатор де оксидо" ("Хафепукраїна") і ін.

 

Полімерні матеріали

Полімерні матеріали використовуються для захисту конструкції з металу, бетону, цегляної кладки (димарі, водостоки, водовідводи, ємкості і сховища і т.д.). Наповнені полімерні композиції доцільно використовувати і в тих випадках, коли для відновлення пошкоджених споруд необхідно наносити товстий шар ремонтного складу або велику його кількість (активні тріщини, сколи, раковини і т.д.). Для внутрішнього і зовнішнього антикорозійного захисту металевих конструкцій застосовуються серії матеріалів Permacor і Epiter (Sika Korrosionsschutz GMBH & Co.KG, Німеччина), матеріали на основі полімерної композиції "Коутекс" ("Дайвер", Україна), модифікований поліуретан Amershield (Ameron International, США), матеріал на базі поліуретанов "Полілайн 04" ("Полібілд Україна", Київ).

Ділення антикорозійних матеріалів для захисту металевих конструкцій на вказані вище категорії носить, в певному значенні, умовний характер. Виробники постійно розширюють асортимент і розробляють все нові захисні матеріали, в основу яких закладають також нові принципи захисту конструкцій від вогню.

 

Ринок сьогодні

На ринку України представлені практично всі відомі на світовому ринку постачальники антикорозійних покриттів. І зарубіжні і вітчизняні виробники антикорозійних матеріалів, як правило, суміщають випуск екологічно чистих складів і традиційних лаків і фарб (алкіді, масляних). На цьому ринку працює близько 10-15 великих компаній, які задовольняють 80-90% внутрішнього попиту. Всі великі виробники і імпортери продукції мають в своєму складі підрозділи, що виконують роботи по нанесенню антикорозійних матеріалів.

Організація збуту матеріалів для захисту від корозії визначається типом матеріалу і ступенем складності його нанесення. Наприклад, в реалізації лакофарбних захисних матеріалів, перетворювачів іржі активно задіяна роздрібна торгова мережа, оскільки нанести їх може будь-який індивідуальний споживач. А ось реалізація полімерних покриттів, активних цинкових покриттів або подвійних систем захисту (на основі цинку) здійснюється шляхом прямих продажів будівельно-ремонтним компаніям, що виконують антикорозійні роботи, або великим корпоративним замовникам.

 

Проблеми цього сегменту ринку характерні для більшості ринків будівельних матеріалів: застарілі нормативні документи, які часто беруться за основу при проектуванні нових конструкцій, відсутність якісної сировини, орієнтація на низьку вартість матеріалів і робіт по їх нанесенню, а не на довговічність експлуатації об'єкту. Проте, постійне зростання вітчизняної промисловості, і провоковане ним зростання промислового і цивільного будівництва, розвитку інфраструктури з кожним місяцем збільшує попит на антикорозійні матеріали.

 

 

Олексій Волочай


Детальніше в журналі «Строительство и реконструкция» №11 (131)
(п
ідписний індекс в каталозі Укрпошти 40542)

 


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2021 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки