Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Народжені будувати!

На жаль, так історично склалося, що вивченню розвитку будівництва в Україні приділялося дуже мало уваги, а про життя і діяльність „великих” будівельників є лише крупиці інформації. Щоб виправити цю несправедливість і, по можливості, пролити світло на досі невідомі факти з біографії і творчості фундаторів нашої будіндустрії, в 1999 році Державною науковою архітектурно-будівельною бібліотекою імені В. І. Заболотного був заснований бібліотечний клуб „Національні святині. Чергове засідання бібліотечного клубу було присвячено відомим інженерам-будівельникам XX століття: Н. Д. Плехову, І. Я. Слободянику, Б.В. Стефанову.   

Микола Дмитрович Плехов
народився 1 травня 1902 року в місті Алчевськ Донецької області. У 15 років пішов добровольцем в Червону Армію в батальйон, яким командував Пархоменко. Закінчивши Харківський технологічний інститут інженерно-будівельний факультет, працює у ряді організацій Харкова: з 1930 по 1934 рр. - у Всеукраїнському науково - дослідницькому інституті споруд, 1934 р. в Харківському інженерно-будівельному інституті, деканом архітектурного факультету. У 1944 р. Н. Д. Плехов переїздить до Києва, стає ректором КІСІ, одночасно керує кафедрою архітектурних конструкцій. У 1953 р. захищає кандидатську дисертацію. А в 1954 р. його переводять в Раду Міністрів УРСР і призначають керівником Управління у справах архітектури, при цьому Плехов не залишає КІСІ, а продовжує працювати над створенням об'ємно-блокового житлового будівництва. З 1957 р. Миколу Дмитровича призначають директором Науково-дослідного інституту будівельних конструкцій (НІІСК), а в 1958 р. - член-кореспондент Академії будівництва і архітектури УРСР. У 1968 р. НІІСК, КІСІ і ЦНІІП Житла підготувала „Вказівки по проектуванню житлових будинків з об'ємних блоків”. У 1966 році Н. Д. Плехов одержав вчене звання професора. Помер Микола Дмитрович Плехов 9 січня 1969 року. * * * Новатор будівельного виробництва, свою трудову діяльність почав в УКРНІІС, де розв'язувалися передові питання індустріалізації будівництва,збірних конструкцій, зниження матеріаломісткості. Н. Д. Плехов серйозно зайнявся цими питаннями, особливо збірним житловим будівництвом. Перший багатоповерховий великоблочний житловий будинок в два поверхи був побудований в Москві по вул. Тверская-Ямская, 5, із стінами з крупних бетонних блоків. Проте в Москві ці роботи тоді не одержали належного розвитку через відсутність бази по виготовленню блоків. А ось в Харкові після цілого ряду експериментів таке будівництво почало практикуватися в багатьох районах колишнього СРСР. Н. Д. Плехов був автором цих будинків. Він організував і очолив розробку проектів житлових великоблочних будинків з несучими блоками-кабінами і блоками-кімнатами, а також повнозбірних багатоквартирних будинків з максимальною заводською готовністю. У 1960 році на Нивках в Києві був побудований експериментальний п'ятиповерховий житловий будинок на 80 квартир, в якому несучими конструкціями були кабіни блоку, панельні зовнішні стіни і стіни сходових кліток. . Ідеї переросли автора, і після його смерті збірне великопанельне будівництво продовжувало удосконалитися. 

 Ігнат Якович Слободяник народився 20 грудня 1902 року. У селі Лисієвка Турбовського району Вінницької області. У 1926 р. - закінчив технологічне відділення хімічного факультету КПІ. З 1928 року почав педагогічну і наукову діяльність у Вузах Києва, а з 1930 р. - науковий співробітник і паралельно виконуючий обов'язки замісника директора по науковій роботі НІІСМ. У 1934 році Ігнат Якович створює окрему кафедру будівельних матеріалів, яку і очолює. У 1937 р. йому присуджують ступінь кандидата технічних наук і звання доцента. З 1940 р. - за сумісництвом працює старшим науковим співробітником Інституту геології і фізичної хімії АН УРСР. Велика частина його друкованих праць присвячена удосконаленню технологій керамічних матеріалів і виробів – „Виробництво цегли і черепиці” (1938). У 1952 році видає довідник по курсу „Будівельні матеріали”, який пережив три прижиттєві перевидання: 1952,1957 і 1966 рр., а в 1973 р. четверте - посмертно. У 1959 році Ігнат Якович захищає докторську дисертацію по підручнику „Будівельні матеріали” (1957). Помер І. Я. Слободяник 22 серпня 1972 року. * * * Починаючи з 1928 року, проектує і здійснює авторський нагляд за будівництвом цегляно-черепичних заводів в Україні, а саме - Коростені, Малині, Вердичанах і інших. Вагомий виробничий досвід і хороша теоретична підготовка, сформували І. Я. Слободяника, як ерудованого фахівця, що володіє практичним досвідом, він одночасно суміщав виробничу, наукову, адміністративну і педагогічну діяльність. 1930 рік для Києва став роком народження декількох нових інститутів: Київський інженерно-будівельний інститут був створений на базі факультету комунального господарства Київського політехнічного інституту і архітектурного факультету Київського художнього інституту. Куди для читання курсу „Будівельні матеріали” і був запрошений Слободяник. Для нового інституту, не дивлячись на дефіцит площі, Ігнат Якович створює лабораторію для випробування будматеріалів і кабінет наочної допомоги. Згодом і самостійну кафедру, яку сам і очолить. Немало ідей і проблем, над рішенням яких він працював, і сьогодні не втратили свого значення для будівельної науки і практики. Великий інтерес мають, зокрема, такі оригінальні технічні рішення, як запропонований ним метод отримання порожніх легких керамічних заповнювачів для бетону; розробка і використання спеціальних керамічних блоків для самонесучих арочних споруд („пляшково-подібні” блоки); метод виготовлення п'ятистінної цегли і кахлю на стрічковому пресі; оригінальний метод виробництва черепиці і багато іншого.  

Борис Володимирович Стефанов
(1902-1986) На жаль, немає детальної інформації про життя і творчість Бориса Володимировича Стефанова. Відомо лише, що народився в 1902 році, спеціалізувався на індустріальному будівництві, один з ініціаторів масового застосування збірного залізобетону. Доктор технічних наук, професор КІСІ. Його перу належить перша в Україні монографія по заводському житловому будівництву (1947), автор підручників і довідників. Помер Б. В. Стефанов в 1986 році. По словах В. А. Волянського, професора кафедри технології виробництва бетонних і залізобетонних конструкцій КНУСА: „Мало таких інженерів, які б так „гостро” відчували клімат і тенденції розвитку будівництва. Він був фундатором створення, в системі Вузу, факультету будівельної технології (об'єкт вивчення - індустріальне виробництво будівельних конструкцій)”.

www.stroymart.com.ua

Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2021 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки