Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Гардероб для стін

Огляд стінних панелей

Сьогодні стінні панелі - один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів. Український ринок даної продукції достатньо розвинений. Не дивлячись на дану обставину, він і далі продовжує активно розростатися. Виробники панелей для стін не перестають дивувати новими кольорами і фактурами. Разом з тим, фахівці відзначають проблему важкого стану вітчизняного виробника.

 

Що це таке?

На сьогоднішній день найшвидшою і найдоступнішою обробкою приміщень є ремонт із застосуванням стінних панелей. З їх допомогою можна змінити внутрішній вид квартири або іншого приміщення корінним чином. Застосування даного матеріалу економить час і мінімізує витрати при проведенні обробних робіт. Стінні панелі - це сучасний практичний матеріал, за допомогою якого прикрашають стіни громадських будівель, офісів, барів, кінотеатрів і інших приміщень. Їх також використовують для домашнього інтер'єру. Спектр розповсюдження цього виду будівельних матеріалів достатньо широкий. Крім обробки стін, панелі використовують для обробки стель, створення арок, перепланування інтер'єрів і т.д.

 

Чому слід купувати стінні панелі?

Використання панелей має як свої плюси, так і недоліки. Серед достоїнств можна виділити наступні: невеликі витрати при купівлі цього виду будівельних матеріалів; установка не вимагає ретельної підготовки стін перед ремонтом; вони забезпечують дуже хорошу звуко- і теплоізоляцію кімнат; легко демонтуються, що полегшує заміну пошкоджених обробних елементів. Істотний недолік - вони зменшують площу приміщень. Разом з тим стінні панелі достатньо чутливі до зовнішньої дії.

 

Розміри

Різноманітність цього виду будівельних матеріалів на українському ринку дуже велика. Стінні панелі розрізняються за матеріалом, розмірами, експлуатаційними якостями і іншими властивостями.

Формою і розмірам виділяють: листові, набірні рейкові і набірні плиткові.

 

Листові панелі бувають розміром від 130x50 до 260x490 см. Товщина - від 3 до 6 мм (такі панелі кріплять безпосередньо до стіни цвяхами, клеєм або ж вмонтовують на обрештування). Стики між ними закладають герметиком і пластиковими рейками.

 

Набірні рейкові панелі при ширині від 10 до 37 см можуть бути від 90 до 250-600 см по довжині. Товщина таких рейок - від 5 до 12 мм. За способом збірки даний вид ділиться на два типи: "шиппаз" і "пазпаз".

 

Набірні плиткові панелі найчастіше бувають квадратними, рідше - прямокутними. Їх розміри - від 30х30 і 15х60 см до 98х98 см. З'єднується такий тип стінних виробів за принципом "шиппаз" або з використанням спеціальних стикувальних рейок (з їх допомогою можна викласти на стіні мозаїку, комбінуючи в шаховому порядку з різним малюнком і текстурою).

 

Види

Панелі для стін також ділять на наступні види: пластикові, деревностружкові і плити з покриттям з дерева.

 

Пластикова вагонка (декоративні панелі) - це будівельний пластиковий профіль, що має приховане кріплення і спеціальні пази для стиковки елементів обробного матеріалу. Пластикові декоративні обробні панелі виготовляються з полівінілхлоридної (ПВХ) смоли і ряду добавок для надання пластику бажаних властивостей (міцність, жорсткість, еластичність, колір кольоростійкість). Крім того, застосування до складу ПВХ смоли певних складових дозволяє здешевити процес виробництва продукції. Сергій Кириленко, директор ТОВ "Альта-профіль Україна", говорить, що видів пластикових панелей і вагонки на українському ринку представлено достатньо багато. Так, можна виділити їх основні типи: печатнолаковані (фарбник наносяться на панель або вагонку, потім покривають лаком); панель (вагонка) з термопереводним друком (малюнок наноситься з плівки за допомогою перебиття при тепловій дії); ламінована панель (вагонка) - виріб покривається будь-яким матеріалом або плівкою. Також існують білі, кольорові, матові і глянсові стінні панелі (вагонка). За словами фахівця, найбільш затребуваними на ринку є печатнолаковані і білі панелі.

 

Дзеркальні панелі - плити з полістиролу, покриті захисною поліетиленовою плівкою. Ці панелі достатньо гнучкі і їх можна використовувати при облицюванні закругленої поверхні (зазвичай застосовуються для декораційних робіт у фойє готелів, ресторанах, віллах, барах, дискотеках).

 

Панелі на основі деревностружкової плити - це спресована під високим тиском деревна стружка. Для склеювання стружки застосовуються формальдегід, смола, різні клейові добавки і ін. ДСП - це матеріал, який легко кришиться і "боїться" води (панелі з ДСП ніколи не застосовуються для обробки вологих приміщень).

 

Панелі з деревоволокнистої плити - мають деревну основу. В порівнянні з ДСП цей матеріал більш екологічно чистий. Деревоволокниста плита не боїться вологих приміщень. Один з найпоширеніших видів покриттів ДВП ламінат (плівка із зображенням текстур різних порід дерева, каменя і т. д.).

 

Виготовляються декоративні панелі і на основі найсучаснішої модифікації деревоволокнистих плит (МДФ). Вони щільніші, ніж ДВП і робляться з щільно спресованого "деревного пилу". При різанні такі плити не крошатся і не ламаються, легко шліфуються і відносяться до групи вологостійких.

 

Панелі для стін з дерева - це з'єднання шпони з суцільною дерев'яною основою, яке відбувається способом пресування при підвищеній температурі і великому тиску. Шпоновану поверхню гладко шліфують і наносять захисний шар. Потім матеріал сушать в печі і знову полірують. Він виготовляється з різних сортів дерева. Найчастіше використовують червоний кедр і палісандр. Декоративні дерев'яні панелі бувають не тільки з гладкою поверхнею, але і з тисненням. Вони часто робляться "під кахель".

 

Гіпсокартон з вініловим покриттям - панелі із гіпсокартонних листів з обробкою поверхні (лицьового шару) декоративним матеріалом. Поверхня гіпсокартонного листа може бути фанерована полівінілхлоридною обробною плівкою, ізопленом або іншими матеріалами.

 

Акустичні (мінераловатні) стінні панелі - виготовляються з особливо щільного скловолокна. Вони можуть мати різну товщину. Цей обробний матеріал легко вмонтовується при використанні необхідних комплектуюючих - "системи дерев'яних планок" або "системи металевих планок" (внутрішнього і зовнішнього кутових плінтусів). Система акустичних стінних панелей не вимагає додаткової обробки: проведення ізоляції, облицювання шпалерами і ін. Мінераловатні панелі служать хорошою теплоізоляцією, допомагають створити в приміщенні комфортабельну обстановку з погляду акустики.

 

Вартість

Ціна на стінні панелі може бути різною. Все залежить від виробника, виду панелі, габаритних розмірів і ваги, малюнка і т.д.

Сьогодні найбільш затребуваними на українському ринку залишаються пластикові панелі і вагонка. Окрім загальних вищеперелічених показників, вартість цього виду продукції залежить також від добавок і наповнювачів, які входять до складу панелей (вагонки). "Одним з інгредієнтів, що входять до складу даних пластикових виробів, є крейда. Чим більше крейди, тим дешевше продукція. Така панель гірша за якістю, а також недовговічна в експлуатації", - відзначає Сергій Кириленко. За словами фахівця, при реалізації продукції існують оптові і роздрібні ціни. Тому вартість товару залежатиме і від "накрутки" продавця.

Роздрібна ціна на пластикові панелі варіюється від 19 до 45 грн. за 1 м2. Вагонки - від 9 до 18 грн. за 1 м2. У той же час фахівці відмічають, що найдоступніші за ціною - панелі українського виробництва. Їх вартість - від 13 грн. за 1 шт. Триметрові панелі китайського виробництва - від 22 до 25 грн. за 1 шт. Продукція китайського виробництва відноситься до середньої цінової категорії. За триметровий стінний матеріал класу "люкс" французького або бельгійського виробництва покупцеві з своєї кишені доведеться викласти до 60 гривень. До класу "люкс" відносять також продукцію виробництва Німеччини, Португалії, Австрії і ін. Пластикові обробні матеріали, виготовлені в Туреччині або Тайвані, коштуватимуть 31-34 грн. за 1 шт.

Ціна на стінні панелі з гіпсокартона коливатися в межах від 12 до 16 грн. за 1 м2, МДФ панелі - від 8 грн. (Польща). Німецькі обробні вироби з МДФ коштують 43 грн. за 1 м2. У таку ж суму обійдеться стінний матеріал голландського, бельгійського, французького і португальського виробництва. Якість польських МДФ значно нижча за продукцію країн Західної Європи. Це, у свою чергу, відображається на ціні товару.

 

Оператори на ринку

Український ринок стінних панелей представлений вітчизняними і зарубіжними виробниками (Україна, Росія, Польща, Австрія, Німеччина, Франція, Бельгія, США, Великобританія, Китай і ін.).

Серед великих зарубіжних виробників можна виділити: група компаній "Альта-профіль" (Росія), Dumaplast (Бельгія), Kadillak Plastic (США), Siro Burg (Австрія), ВРВ (RIGIPS) (Британія), LAFARGE Gips (Франція), NORGIPS (Польща), HDM (Німеччина) і ін.

Список вітчизняного виробника виглядає таким чином: ТОВ "Будівельник" (Севастополь), ТОВ "Марвей" (Маріуполь), ТОВ "Кримпаласт" (АРК Крим), "Вента" (Дніпропетровськ), ТОВ "Петропласт" (Каховка), "Екопласт" (Рівно), ТОВ "Риф" (Харків) і ін.

 

Ринок

Сьогодні ринок стінних панелей достатньо розвинений. Про це свідчить величезна кількість представленої продукції для обробки стін. Експерти відзначають, що даний сегмент продовжує розвиватися величезними темпами. З'являються нові матеріали, устаткування і технологічні рішення. Так, Дмитро Вандау, начальник відділу маркетингу ТОВ "Будівельник", констатує, що сучасний дизайн і універсальність робіт припускають прагнення до нових тенденцій: збільшенню ширини стінних панелей, до зміцнення і елегантності замкового з'єднання, різноманіття декоративних зовнішніх малюнків (імітація натуральних матеріалів - дерево, камінь, тканина, металізація і т. п.).

Разом з тим фахівці говорять, що на українському ринку багато "чорносірого" імпорту з Азії. Така продукція займає дуже великий відсоток вітчизняного ринку. Відповідно, українським виробникам достатньо складно конкурувати з сильнішими учасниками. В деяких випадках вартість китайських стінних панелей в два рази менше вартості вітчизняних. Наслідок такої обставини - падіння рентабельності випуску "нашого" стінного товару. І це проблема загальнодержавного масштабу.

 

 

Андрій Шокал

Автор дякує ООО "Альта-профіль Україна" і ТОВ "Будівельник" за допомогу в створенні матеріалу

 

"Строительство и реконструкция"№12


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки