Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Ринок заміської нерухомості Львова: на початку бурхливого розвитку

Жителі Львова проявляють все більший інтерес до купівлі власного будинку або землі для його зведення. Сьогодні ринок заміської нерухомості в регіоні починає активно розвиватися.

 

Комплексний підхід

У Львівській області на сьогодні немає жодного котеджного містечка, що охоплює чималу територію і володіє внутрішньою інфраструктурою.

В той же час, за словами Івана Букрія, директора консалтингової компанії «Гал-Експо-центр», в привабливих передмістях сформувалися зони елітної забудови, в яких власники індивідуальних котеджів об'єднуються, організовують загальну охорону, торгові точки, спортивні майданчики і інші необхідні інфраструктурні елементи. Такі території отримали неофіційні назви «Поле чудес» (у Брюховичах) і «Царське село» (у Конопниці).

Перші невеликі комплекси будинків, в основному таунхаусів, почали будувати в передмістях Львова близько двох років тому. Як розповів директор з маркетингу консалтингової компанії SV Development Володимир Степенко, зараз в області декілька таких об'єктів, проте в них не завжди є всі обов'язкові для котеджних селищ послуги.

Так, компанія «Комфорт-Інвест» практично завершила будівництво котеджного містечка «Золота гора» в Сокільниках (8 км. від центру Львова). За словами Лесі Іванченко, фахівця з нерухомості первинного ринку мережі АН «Ваш комфорт», на ділянці близько 0,4 га зведено 18 таунхаусів площею 165 кв. м з прилеглою ділянкою 1 сотка. Вартість квадратного метра такого житла - $1 тис., а всієї ділянки - менше $1 тис.

Друге містечко компанії, «Князева долина» в Сільниці, більше - воно займає територію близько 1,7 га. У ньому будується 36 таунхаусів площею 189 кв. м (прибудинкова ділянка 3 сотки) і 2 будинки на 4 сім'ї площею домоволодіння 201 кв. м (також 3 сотки). Вартість житла складає $900 за кв.м.

У кожному містечку будуть під'їзна дорога, всі власні комунікації і охорона. В той же час, за словами Лесі Іванченко, оскільки комплекси невеликі і розташовані в обжитих селищах недалеко від Львова, будувати додаткову інфраструктуру немає потреби. Поблизу незабаром з'являться сучасні школи і магазини, якими і зможуть користуватися жителі таунхаусів.

Компанія «Комфорт-Інвест» планує в найближчому майбутньому побудувати ще одне містечко в Сокільниках. За словами Ірини Яремко, директора агентства «Золота Арка», заявлений також проект комплексної забудови в селищі Винники, де передбачено зведення індивідуальних котеджів, таунхаусів і багатоквартирних будинків.

Сьогодні проектується і незабаром почнеться будівництво першого великого котеджного містечка «Галицькі зірки» в селищі Бірки (12 км. від центру Львова). Як розповів Володимир Степенко, на території 15 га з'являться близько 150 домоволодінь: таунхауси і дуплекси (140-160 кв. м), а також окремі котеджі (160-200 кв. м), присадибні ділянки складуть порядка 8-10 соток. У цьому містечку планується вся базова інфраструктура: супермаркет, будівля адміністрації, спортивні і дитячі майданчики, мийки, паркові зони.

Хоча попит на індивідуальні котеджі вищий, таунхауси в Львівському регіоні також користуються популярністю. Позначається близькість Польщі, де такий формат набув значного поширення, а також відносно невисока вартість за весь будинок - вона зіставна з ціною 2-3-кімнатної квартири в центрі Львова.

В цілому, як відзначають експерти Асоціації «Земельний союз України», в Львівському регіоні наголошується дефіцит ділянок, пристосованих для системного будівництва. Крім того, більшість земель в передмісті - сільськогосподарського призначення, і діюча заборона на їх продаж негативно позначається на розвитку ринку.

 

Переваги

За словами Ірини Яремко, серед покупців землі найбільш популярні: Брюховичі і Бірки (Яворівський напрям), Сокільники, Сільниця і Малечковичі (Стрийський), Зимна Вода (Городоцький), Рудно, Конопниця, Винники. Це найбільш розвинені населені пункти недалеко від Окружної дороги, де побудовано багато сучасних котеджів і дач. Вартість ділянок в них - від $5 до $15 тис. за сотку.

 

Найпрестижніше і найдорожче передмістя Львова - Брюховичі (8 км. від центру). Більше сторіччя селище, оточене лісами, розвивається як курортно-рекреаційна зона, а за радянських часів тут було побудовано безліч баз відпочинку і піонерських таборів. Тут ще можна знайти невеликі ділянки (6-10 соток) за ціною $8-$20 тис. за сотку.

В цілому, найпривабливіші для будівництва власного будинку ділянки розташовані в радіусі до 5 км. від меж Львова, мають попит також земельні наділи на відстані до 10 км. Від $1,5-$3 тис. коштує сотка землі в радіусі від 10 до 15 км. В той же час, віддаленіші села у формуванні ціни орієнтуються вже не на обласний центр, а на невеликі міста.

Не користуються особливою популярністю північні околиці Львова (ця частина міста промислова), а також Грибовичі (район міської мусоросвалки). Вартість землі під забудову в межах $1,5-$2 тис. за сотку.

За словами Ірини Яремко, найбільш затребуваний формат домоволодіння сьогодні - 2-поверховий (або 1 поверх з мансардою) будинок розміром біля 10х10м, розташований на ділянці, - 10-15 соток. Іван Букрій додає, що покупці цікавляться переважно купівлею землі або незавершеного будівництва, а кінцева ціна житлової нерухомості не повинна перевищувати $1,5 тис./кв. м. При цьому є визначальною все-таки вартість всього котеджу, а не «квадрата».

Вартість приватних будинків в межі міста варіюється в межах від $750 до $2,5 тис. за кв. м залежно від району і стану.

 

Динаміка і прогноз

За даними SV Development, за 2007 рік вартість землі під індивідуальне будівництво в передмісті виросла в середньому на 60%-70%. Ірина Яремко відзначає, що найбільш інтенсивна цінова динаміка припала на квітень-жовтень минулого року - в престижних районах ділянки подорожчали удвічі.

Після того, як Україна виграла тендер на проведення ЄВРО-2012, стрімко зріс попит на ділянки в Стрийському напрямі (у районі Окружної планується будівництво стадіону, а також передбачається реалізація готельних і торгово-розважальних комплексів). Ціна землі в довколишніх населених пунктах в кінці весни збільшилася в 2-3 рази.

Кількість спекулятивних операцій в цьому сегменті ринку сьогодні невелика, оскільки гроші заморожуються на більш тривалий час, ніж при аналогічних операціях з квартирами.

В той же час, Іван Букрій відзначає, що ринок землі під Львовом, на відміну від ринку квартир, ще має значний спекулятивний запас. Тому вартість ділянок продовжить рости, за словами експерта, до $15-$20 тис. за сотку, після чого очікується стабілізація цін і початок будівництва великих проектів житлової нерухомості. За словами Володимира Степенко, ряд компаній і приватних інвесторів сьогодні вже готуються вийти на цей ринок, тому через рік-два можна чекати значного зростання пропозиції котеджних городків в регіоні.

 

realty.rbc.ua


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2018 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки