Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Вибір між ударним дрилем і перфоратором.

Що вибрати: ударний дриль або перфоратор, на які характеристики треба звернути увагу?

Хто з нас не стикався з подібною проблемою? І коли ми приходимо в магазин, доводиться робити "нелегкий" вибір між ударним дрилем і перфоратором.

Подивившись на стенди у великих магазинах з продажу інструменту, ми побачимо десятки найменувань, схожих за властивостями "стінопробивних машин". А які бренди: "BOSCH", "DEWALT", "BLACK&DECKER", "MAKITA", і інші не менш гідні виробники. Але що робити, якщо нам потрібна одна і, бажано, на всі випадки життя.

Поговоримо спочатку про основні технічні характеристики:

- номінальна потужність - зрозуміло що, чим більше потужність, тим легше вам буде виконати будь-яку роботу;

швидкість обертання на холостому ході (кількість оборотів);

- діаметр утворюваних отворів для різних матеріалів в режимі з ударом.

Але більшість дрилів ударної дії і перфораторів, що випускаються сьогодні, мають і інші цікаві можливості:

- регулювання швидкості обертання - швидкість залежить або від сили натиснення на кнопку пуску, або виставляється на спеціальному дисковому регуляторі;

- існують і моделі з процесором, який сам вибирає і підтримує оптимальну швидкість обертання, залежно від вибраного вами типу матеріалу і визначеного ним самим діаметру свердла;

- кнопка фіксації курка в робочому положенні;

- реверс - можливість обертати свердло в обидві сторони, це зручно, якщо треба вивернути гвинт, а також, коли свердло застряє в оброблюваному матеріалі.

Принципи роботи ударного дриля і перфоратора.
Принцип пробиття отворів за допомогою ударного дриля полягає в тому, що обертання і ударна дія на свердла передається від двох храповиків, що знаходяться в контакті, при цьому амплітуда удару невелика, що значно знижує його ефективність, збільшується сила, з якою потрібно тиснути на інструмент і вібрація.

Бувають двохшвидкісні дрилі ударного типу, за принципом роботи їх механізм можна порівняти з автоматичною коробкою автомобіля, за рахунок цього в них раціональніше використовується потужність інструменту.

Усередині перфоратора ж знаходиться електромеханічний або електропневматичний ударний механізм, який сам проводить удар, залишається тільки натискати на кнопку. При роботі з перфоратором вам не потрібно прикладати зусилля. При роботі з твердими матеріалами перфоратор довговічніший.

Розглянемо ударний дриль.
Всім давно знайома форма у вигляді пістолета, цанговий металевий патрон. Потужність варіюється від 400 до 1200Вт. Можливість регулювання швидкості обертання до 3500об/хв, перемикач режимів роботи "свердлення"/"довблення", кнопка фіксації курка в робочому положенні. Ось "джентльменський набір", який ви знайдете в ударних дрилях всіх відомих виробників.
Що ж з вищепереліченого можна отримати?

- можливість свердлення отворів в металі, дереві, цегляних кладках, а для свердлення в бетоні необхідний наймогутніший інструмент з модельного ряду практично будь-якої фірми;

- на малих оборотах і відповідних насадках зручно завертати гвинти, шурупи, саморізи;

- з додатковими пристосуваннями, можна використовувати ударний дриль як шліфмашинку, "болгарку", стаціонарний дриль.

Звичайно, чим більше потужність ударного дриля, тим легше пробити отвір найбільшого діаметру, але в той же час збільшується маса інструменту. Наприклад, у одного і того ж виробника, при потужності в 400Вт ударний дриль може важити 1,4кг, а при 900Вт - вже 2,5кг.

У плані надійності, якість інструменту вищеперелічених фірм не підлягає сумніву. При правильній експлуатації (постійна короткочасна праця до 40с, якісні гострі свердла, як по дереву і металу, так і по бетону і цеглі, облік погодних умов, наприклад роботу інструментом, принесеним з морозу, починати не раніше, чим через 1,5-2 години) вони прослужать вам довго.

Тепер обернемо наш погляд на потужніші від 800 до 1500Вт, важкі від 2 до 11кг перфоратори. На відміну від ударних дрилів, вони більш габаритні, двигун у перфораторів може розташовуватися як горизонтально (форма у вигляді пістолета), так і вертикально (у потужніших моделях). Мають SDS патрон (щоб поміняти свердло, досить відтягнути патрон на себе) і відповідне інструментальне оснащення.

Перфоратор ви оціните, якщо вам треба просвердлити отвори в твердих матеріалах: наприклад армований бетон або камінь, ним можна висвердлювати великі отвори, за допомогою перфоратора ви легко зробите невеликий пролом в твердій стіні або в підлозі. А професійні перфоратори здатні замінити і відбійний молоток.

У технічних характеристиках перфораторів указується сила (енергія) удару і частота ударів в хвилину. Перша варіюється від 2,2 до 3Дж, а в професійних перфораторах, наприклад, від 2 до 10Дж або від 5 до 18Дж. Друга залежить від потужності і може складати 4 4,5 тисячі уд/хв у менш могутніх і 2 3 тисячі ударів в хвилину у могутніших. Зазвичай є два режими свердлення і довблення, але іноді присутній і суміщений режим. На перфораторах малої потужності є можливість регулювання оборотів, а, отже, можливе використання його як шуруповерта. Але з причини більших, ніж у ударного дриля габаритів, це стає більш трудомістко.

Треба відзначити, що за рахунок конструкції перфоратора, проходження одного сантиметра углиб бетонної стіни у декілька разів швидше, ніж у ударного дриля. Під час роботи не рекомендується тиснути на інструмент, приставили до відмітки, натиснули кнопку, і він все зробить сам. У випадку з перфоратором дуже підійде вираз «як гарячий ніж в масло».

Так що ж все-таки вибрати? Багато в чому це залежить від вашого бажання і майбутніх робіт. Але, наприклад, якщо ви самі збираєте і навішуєте у себе удома кухню і пару картин, то, звичайно ж, вибираємо ударний дриль. Якщо ж ви тільки в'їхали в нову квартиру, і вам потрібно: штробити стіни, зрізати косяки, довбати підлогу, однозначно вам потрібний перфоратор.

Важливий також і економічний чинник, адже перфоратор дорожчий за ударний дриль однієї і тієї ж фірми приблизно в півтора рази. Свердла для перфоратора також коштують дорожче, ніж для ударного дриля.

Що стосується вибору професійного або побутового інструменту, основна відмінність між ними в тому, що професійний інструмент розрахований на постійні серйозні навантаження, а побутовий - на періодичне використання.

Окинемо ж поглядом фронт майбутніх робіт, подивимося всередину свого гаманця, і вперед, за потрібним вам інструментом.

 

За матеріалами instrumentov.net

Переклад Jeybud

 


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки