Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Будинки, народжені з піни

Були часи, коли такий універсальний матеріал, як бетон, використовувався в основному для споруди бункерів та дзотів. Але пройшли роки, радикально змінилися технології, а разом з ними - вдачі і смаки людей. І сама назва "бетон" асоціюється вже не з масивними сірими глибами, а з побудованими по останньому слову будівельної науки сучасними будинками і котеджами.

Про такі красиві і надійні будинки ми і розповімо. Але спершу - трохи загальних відомостей, без яких оповідання буде неповним.

Хорошого і поганого бетону не буває
Бетон може бути декількох видів: важким, полегшеним, легким, особливо легким, комірчастим. Основні інгредієнти - цемент, вода і пісок. Відрізняються "бетони" один від одного по наповнювачах і вазі. І залежно від властивостей, які набувають в ході виробництва, - за призначенням. Важкий бетон йде на фундаменти і зведення в монолітному житловому будівництві, легкий і особливо легкий - застосовується для внутрішніх стін, перегородок. У будівельних нормах і правилах чітко вказано застосування бетону того або іншого виду. Проектувальники користуються ними, коли розраховують навантаження для будівлі, яким би воно не було - маленьким або великим, і вирішують конструкторські задачі. Будівельникам залишається лише чітко слідувати документації. Тим часом, у виробничому арсеналі фірм і компаній, що спеціалізуються на заміському житловому будівництві, є так званий пінобетон, який використовується у всіх елементах і вузлах будинку, - від фундаменту до крівлі.

Пінобетон виходить в результаті змішування цементу, води, різного роду наповнювачів і піноутворювача. Його виготовляють як в стаціонарних умовах виробничого цеху, так і безпосередньо на будмайданчику, де за допомогою сучасного мобільного устаткування і технології можна отримати пінобетон заданої щільності. Він застосовується у вигляді блоків різних розмірів або рідким. Пінобетон високої щільності використовується при спорудженні фундаменту або поверхових перекриттів. Менш щільний матеріал служить для виготовлення збірних блоків і панелей перегородок в будівлях, для теплоізоляції підлоги і даху, а також - для заповнення порожнеч і звукоізоляції.  

І все-таки, на чому зупинити свій вибір - на будівництві з пінобетонних блоків або зведенні каркасно-щитового будинку із застосуванням все того ж пінобетону, але вже не в твердому, а в рідкому вигляді? Думайте і вирішуйте самі! Наше завдання - дати вам об'єктивну картину того, що вийде в тому і іншому випадку.

Хочете - кладіть, хочете - заливайте
Припустимо, ви надумали класти блоки. Відмінно! Ви легко і швидко "піднімете" стіни. На перекриття підуть залізобетонні плити, що вигідно з погляду економії засобів і часу. До того ж в результаті виходить геометрично рівна поверхня, що дозволяє вести будь-які роботи.

Ну а якщо ви хочете жити в каркасно-щитовому будинку, побудованому за новою технологією, вам також не доведеться терпіти різного роду незручності. Спочатку виготовляється каркас будинку з дерева або легких тонкостінних сталевих конструкцій. Потім стінні панелі каркаса облицьовуються ззовні будь-яким традиційним матеріалом - цеглою, ЦСП, АЦЛ і так далі, після чого проводиться поетапне внутрішнє облицювання. Між зовнішнім і внутрішнім облицюванням заливається пінобетон, який в два рази легше, ніж блоки. За рахунок міцних властивостей об'ємної конструкції і металокаркасу навіть в сейсмонебезпечних районах можна будувати трьох-чотирьохповерхові будинки при зменшенні товщини стін і скороченні витрати будматеріалів.

Закономірне у такому разі питання: у чому ж все-таки ми кардинально виграємо, використовуючи пінобетон?

Рахуйте плюси!
НАДІЙНІСТЬ. Пінобетон - практично вічний матеріал, не схильний до дії часу. Одна з основних його властивостей - замкнута пористість (бульбашки повітря в ньому не з'єднуються капілярами), що дозволяє вбирати вологу не більше ніж на десять відсотків. У нього також підвищена міцність на стиснення і в'язкість, внаслідок чого з пінобетону виходить будівельний матеріал з невеликою об'ємною вагою, але з хорошою несучою здатністю.

ТЕПЛОЗАХИСТ. Всім відомо, що самим кращим теплоізолятором є повітря. Пінобетон на 40-80 відсотків складається з повітряних бульбашок і завдяки високому термічному опору будівлі з нього здатні акумулювати тепло, що при експлуатації дозволяє понизити витрати на опалювання від 20 до 30 відсотків. Для підтримки нормальної температури в приміщенні мінімальна товщина стіни з пінобетону складає 400 мм, тоді як товщина цегляної стіни для досягнення такого ж результату повинна бути не менше 700 мм.

МІКРОКЛІМАТ. Пінобетон запобігає значним втратам тепла взимку, не боїться вогкості, захищає від жари влітку. Він регулює вологість повітря в приміщенні шляхом вбирання і віддачі вологи, тим самим сприяючи створенню сприятливого мікроклімату, порівнянного хіба що з мікрокліматом дерев'яного будинку.

ШВИДКІСТЬ КЛАДКИ. Невелика щільність, а отже, і легкість блоків з пінобетону, які до того ж за розміром більше цегли, дозволяють у декілька разів збільшити швидкість кладки. Він легко піддається обробці і у ньому без особливих зусиль і великих витрат можна прорізати канали під електропроводку, розетки, труби. При каркасно-щитовій технології будинок збирається як дитячий конструктор.

ЗВУКОІЗОЛЯЦІЯ. Пінобетон володіє високою здатністю до звукопоглинання. У будівлях з цього матеріалу забезпечуються всі діючі вимоги по звукоізоляції.

ЕКОЛОГІЧНІСТЬ. У процесі експлуатації пінобетон не виділяє токсичних речовин, а по своїх екологічних якостях поступається лише дереву. Для порівняння: коефіцієнт екологічності дерева - 1, пінобетону - 2, цегли - 10, композитних блоків - 20.

ПРОСТОТА ОБРОБКИ. Завдяки хорошій оброблюваності матеріалу можна утілити в життя найсміливіші дизайнерські рішення, зробити стіни зігнутої форми, еркери, арки, кути, ніші, що додають будинкам індивідуальність і архітектурну неповторність.

Висока геометрична точність якісних блоків дозволяє класти їх на клей або цементно-піщаний розчин, уникати "містків холоду" в стіні і значно зменшувати товщину зовнішньої і внутрішньої штукатурки. Вага стін з пінобетону значно менше за вагу цегляних, завдяки чому можна вести будівництво на поганих грунтах і економити на фундаменті, а відповідно, і на будівництві в цілому. До того ж немає необхідності викликати вантажопідйомну техніку і бригаду робочих. 

ВОГНЕСТІЙКІСТЬ. Вироби з пінобетону відповідають першому ступеню вогнестійкості, що підтверджене відповідними випробуваннями. Матеріал не тріскається і не руйнується при інтенсивній дії тепла. Тести показують, що пінобетон завтовшки 150 мм захищає приміщення від пожежі протягом чотирьох годин.

ДЕШЕВЕ ТРАНСПОРТУВАННЯ. Вдале співвідношення ваги і об'єму дозволяють використовувати для перевезення пінобетону будь-який вид транспорту. Мобільну установку для виробництва рідкого пінобетону можна доставити на звичайній "Газелі".

ЛЕГКІСТЬ ОБРОБКИ. Пінобетон добре поєднується з будь-яким іншим матеріалом. Стіни з пінобетону можна обкласти цеглою, обшити будь-яким видом вагонки, на них наклеюють плитку, природний або штучний камінь. Гігроскопічний пінобетон добре обштукатурюється, причому надалі не утворюється відшаровувань і тріщин.

Якщо ви ще не вирішили з чого будувати в такій відповідальній справі завжди треба добре подумати - все-таки не картковий будиночок споруджуєте. І не забувайте аксіому заміського будівництва: перш, ніж увіткнути лопату в землю придбаної ділянки або покласти першу цеглину, слід порадитися з професіоналами.

 

 

За матеріалами сайту www.vashdom.ru

Переклад Jeybud

 

 


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки