Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Силіконові гідрофобізатори

Застосування силіконових (кремнійорганічних) гідрофобізуючих рідин спочатку в СРСР і потім в Україні не мало широкого застосування, хоча вони відомі в світі вже не менше 50 років. Це було обумовлено наступними причинами:

  • дефіцит силіконових гідрофобізаторів;
  • недостатня обізнаність проектувальників, будівельників і замовників;
  • незначний попит на дану продукцію.

Сьогодні картина міняється, виробництво і споживання силіконових гідрофобізаторів зростає швидкими темпами, своє застосування вони знайшли в різних областях будівництва.

Перше і одне з найважливіших призначень силіконових гідрофобізаторів - це надання водовідштовхувальних властивостей різним будівельним матеріалам. Мова йде, перш за все, про захист фасадної частини будівель від намокання і руйнування. Найважливішою перевагою силіконових гідрофобізаторів є паропроникність оброблених ними поверхностей. При цьому втрата дихаючої здатності обробленої цегли, бетону, штучного і натурального каменя складає не більше 5%.

Ще одна перевага силіконових гідрофобізаторів в тому, що вони не залишають слідів, тобто не змінюють зовнішнього вигляду матеріалу. Це особливо важливо для облицювальних матеріалів: цегли, облицювальної плитки, мармуру, травертину і ін. Нанесення лакофарбних покриттів на ці поверхні, по-перше, змінює їх зовнішній вигляд, по-друге, рано чи пізно відбуватиметься відшаровування цих покриттів.

Важлива перевага силіконових гідрофобізаторів - їх довговічність: сучасні склади зберігають водовідштовхувальні властивості не менше 15 років. Обробка фасадів силіконовими гідрофобізаторами дозволяє:

  • збільшити морозостійкість фасадів;
  • запобігти появі грибка і цвілі;
  • виключити появу повторних висолів;
  • понизити теплопровідність стін;
  • поліпшити брудозахисні властивості.

У споживачів часто виникає питання: "Чи можна на гідрофобізовану поверхню наносити фарби?" Спробуємо відповісти на нього. Як відомо, фарби діляться на вододисперсійні і органорозчинні. І ті і інші легко наносяться на гідрофобізовану поверхню. Якщо з органорозчинними фарбами все ясно, то може виникнути питання - як дисперсія на водній основі ляже на гідрофобізовану поверхню? Все дуже просто, - у фарбах присутні ПАВи (поверхневоактивні складові), завдяки яким і здійснюється адгезія. Фарби, нанесені на гідрофобізовану поверхню, служать набагато довше.

Друге, не менш важливе призначення силіконових гідрофобізаторів - відновлення горизонтальної (відсічною) гідроізоляції.

Як правило, в будівлях з цегляним фундаментом, яким більше 100 років, з різних причин відбувається порушення гідроізоляції, і вода по капілярах піднімається іноді до другого поверху. При цьому відбувається відшарування штукатурки, шпаклівки, поява грибка і т.д. Відновлюється горизонтальна гідроізоляція методом ін'єкції гідрофобізуючої рідини через шпури в кладці. Для цього свердлять отвори по всьому периметру кладки через 10–12 см на глибину 4/5 від товщини стін. Нагнітання гідрофобізатора проводиться самопливом або під тиском, потім отвори закладають цементним розчином. При правильному підборі матеріалу відновлена гідроізоляція прослужить десятки років.

Ще одна область застосування силіконових гідрофобізаторів - це заводська гідрофобізація лицьової поверхні цегли. Як правило, обробка відбувається в цеху після отримання готового виробу (керамічного, силікатного, цементно-піщаного походження). Особливо це важливо для фактурної цегли, яка має колену декоративну поверхню. Подібна обробка дозволяє різко збільшити морозостійкість виробу (при збільшенні собівартості не більше ніж на 1%).

Окремо варто торкнутися проблеми захисту тротуарної плитки. Всі виробники в один голос заявляють, що їх плитка найкраща, морозостійкість її зашкалює за 200 циклів і за 10 років з нею нічого не трапиться. Насправді поверхневий шар плитки починає руйнуватися, як правило, вже через 2–3 роки. Відбувається це найчастіше так: сніг лежить на поверхні при температурі 3–5°С; сонце пригріває, сніг тане, вода просочує поверхню плитки, сонце ховається і вода замерзає. Таке може відбуватися по кілька разів в день. Врятувати від руйнування допоможе поверхнева гідрофобізація. Причому, застосовувати краще силіконові гідрофобізатори на органічному розчиннику. Саме вони створюють водовідштовхувальний шар завглибшки 3–4 мм. Поки цей шар зітреться, пройде набагато більший проміжок часу, ніж 2–3 роки. Таким чином, незначні витрати по обробці поверхневого шару силіконових гідрофобізаторів позбавлять від необхідності заміни покриття.

Вирішення проблем енергозбереження - це цілий напрям діяльності будівельного комплексу. Так, в будинках з одношарових бетонних панелей тепловтрати від зволоження зовнішніх стін можуть досягати відчутних величин (за статистикою, при збільшенні вологості стіни на 10% тепловтрати зростають на 50%). Не тільки будівництво нових будинків неможливе без застосування сучасних утеплювачів, але і утеплення експлуатованих будинків йде сьогодні повним ходом. Найбільш поширений утеплювач - мінераловатні плити. Це достатньо недорогий і ефективний матеріал, за однієї умови - наявності гідрофобності. Якщо мінеральна вата з часом вбирає вологу, то вона втрачає свої теплоізоляційні властивості. Тому при виробництві мінеральних плит використовуються гідрофобізатори. Максимальної ефективності і довговічності гідрофобних властивостей можна досягти, використовуючи силіконові склади. Застосовуючи для цих цілей мінеральні масла, можна досягти лише короткочасного гідрофобного ефекту

Ще одна галузь, де без силіконових гідрофобізаторів обійтися просто неможливо, - це виробництво вологостійких гіпсокартонних листів. Об'єм виробництва цієї продукції в Україні росте гігантськими темпами. Силіконові гідрофобізатори додаються в змішувану масу з гіпсу і води, і після сушки його водопоглинання значно знижується. Саме такий лист застосовують в душових, басейнах і інших приміщеннях з підвищеною вологістю.

Такі основні напрями застосування силіконових гідрофобізаторів в будівельній індустрії. Але насправді цей список нескінченний. Наприклад, такі дорогі бетонні споруди, як тунелі, мости, набагато дешевше обробляти спеціальними силіконовими гідрофобізаторами, чим займатися потім їх капітальним ремонтом.

За матеріалами сайту www.know-house.ru


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки