Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Все тече, все змивається

Нині, певно, жодна сучасна житлова та виробнича споруда не обходиться без такої не надто помітної, на перший погляд, деталі, як труби. Про їх існування пересічна людина згадує найчастіше лише тоді, коли вони виходять з ладу, спричиняючи силу-силенну неприємностей. Тому так важливо вибрати надійні, довговічні та разом з тим доступні за ціною труби. До того ж кон'юнктура цього ринку під впливом оновлення асортименту відчутно змінюється.

 

Асортимент

Сучасний український ринок труб для гарячого і холодного водопостачання, опалення, каналізації вражає непідготовлену людину розмаїттям представлених на ньому виробів і матеріалів, з яких вони виготовлені. Сьогодні користувачеві, окрім традиційних сталевих (так званих чорних), пропонують труби із нержавіючої й оцинкованої сталі, чавунні. Є також мідні й фітинги, дедалі популярнішими стають вироби з різноманітних полімерних матеріалів. Причина доволі проста: переваг у цієї продукції більше, ніж вад - як під час монтажу, так і в експлуатації. Їх застосовують не лише в цивільному, але й у промисловому будівництві, а провідні світові виробники дають гарантію на полімерні (PVC - полівінілхлоридні, PP - поліпропіленові, PE - поліетиленові, PB - полібутиленові) труби до 50 років.
Сталеві труби, як відомо, іржавіють і служать 10-15 років. Цієї вади позбавлені оцинковані труби, але їх вартість відносно висока. Вельми довговічні чавунні випускають лише великого діаметра, що обмежує сферу їх застосування (в основному - каналізація). Крім того, чавунні труби дуже "тендітні", що додає клопоту з їх монтажем.

Перелік буде неповним, якщо не згадати популярних сьогодні мідних виробів - вони надійні, естетичні, технологічні у монтажі. Втім, і тут є свої "але". По-перше, асортимент таких труб на українському ринку через високу вартість дуже обмежений. По-друге, вироби з міді розподіляються на ті, які можна застосовувати у водопостачанні (так звана харчова мідь) і які не можна (вода з часом "позеленіє"). Труби й фітинги з харчової міді коштують значно дорожче, ніж зі звичайної. Утім, окремі імпортери або через незнання, або в гонитві за прибутком постачають вироби зі звичайної міді за ціною харчової.

І, нарешті, пластикові труби. Вони поділяються на класи: PE - невисокої щільності й армовані, PVC - для холодної води (до 60 С0) і гарячої (CPVC). Різняться труби й за кольором. Наприклад, PVC, вироблені фірмою Genova (США) для холодної води, - білі, а для гарячої - CPVC - жовті. Це пов'язано зі складом матеріалу, з якого вони виготовлені. Інші виробники також випускають труби різних кольорів (наприклад синього, червоного), що для умов українського ринку лише плюс. І якщо несумлінні сантехніки "випадково" переплутають труби, то цю помилку завжди можна помітити і виправити.

Виробники

Переважна більшість полімерних труб і фітингів, що пропонують на вітчизняному ринку, мають закордонне походження. Як і в інших сегментах ринку будівельних матеріалів, найвищу активність демонструють польські (Wavin, Kan, Kisan) і чеські (Poliplast), а також деякі інші виробники з названих країн (усього близько десятка). На частку виробників з Польщі, за оцінками експертів, припадає понад 40% усього імпорту.

Друге місце за обсягами поставок посідають виробники зі США - Genova, Nibco, Colonial Engineering, Lasco, Pasific Plastics - близько 30-35%. Давно й успішно працює на українському ринку німецька фірма Geberit. Останнім часом значно активізувалися компанії зі Скандинавії - Hafab (Фінляндія), MABO-Turlen (Норвегія), а також італійські (Aquatechnik) і турецькі (Evet) виробники. Загальна кількість закордонних фірм-виробників полімерних труб, що постачають на вітчизняний ринок, сягає близько тридцяти.

На цьому тлі український виробник виглядає не надто блискуче, та, як би там не було, він вистояв і поки ще намагається конкурувати зі світовими гігантами. Загалом в Україні близько 15 заводів виготовляють полімерні труби. Але частка вітчизняної продукції на ринку, за оцінками фахівців, невелика - від 5 до10%. До того ж здебільшого українські виробники (Харківський, Броварський, Київський, Сімферопольський, Львівський заводи) досить вузько спеціалізовані й випускають далеко не всю потрібну в будівництві номенклатуру труб, а особливо фітингів.

Постачальники

Якщо кількість фірм-виробників, чия продукція циркулює на українському ринку, можна визначити з мінімальною похибкою, то підрахувати кількість суб'єктів, що торгують цим товаром, доволі складно. 

Всі фірми-продавці, які діють на вітчизняному ринку, можна (досить умовно) розділити таким чином. До першої групи - лідерів - належать великі фірми, що постачають товар безпосередньо від виробника. Це так звані перші руки. Для фірм цієї категорії торгівля полімерними трубами і фітингами - один з пріоритетних напрямів діяльності, а тому - широкий асортимент пропонованого товару, великі обсяги продажів, гнучка система знижок у разі купівлі великої партії і, зрозуміло, найнижчі ціни. Місце дислокації "перших рук" - як правило, великі промислові міста, але є й винятки. Нині фірм-лідерів близько двадцяти.

Наступна група - "другі руки"- переважно фірми-перекупники, які поєднують торгову і виробничу діяльність. В основному це будівельні фірми, що спеціалізуються на сантехнічних роботах. "Другі руки" купують труби як для власних виробничих потреб, так і для наступного перепродажу. До цієї групи належать також фірми, які займаються лише торгівлею (оптовою і роздрібною). Ціни на товар у них, як правило, вищі від дрібнооптових або навіть роздрібних у фірмах "першої руки".

Існують ще й "треті руки", які торгують трубами епізодично або під якесь конкретне замовлення. Як правило, це невеликі фірми в маленьких містечках, розташованих далеко від промислових центрів. Ціни в таких фірмах іноді у кілька разів перевищують ціни безпосередніх імпортерів. За кількісним складом ця група - найбільша (за різними оцінками, від 80- 90 до 150).

Для повного уявлення потрібно також згадати і про армію "човників", лави яких не піддаються обліку. Вони також постачають товар на численні вітчизняні базари. У переважній більшості це продукція польського виробництва, з досить низькою ціною і відповідною їй якістю. Асортимент в "індивідуалів" невеликий, але вони досить швидко реагують на зміни попиту.

Користувачі

У багатоповерховому будівництві застосування полімерних труб і фітингів істотно обмежене, незважаючи на те, що вітчизняне законодавство прямо не забороняє цього. Тому їх використовують переважно в котеджному та дачному будівництві, у деяких сферах виробництва (молоко-, пив- та цукрозаводи). Особливо полімер ефективний в агресивних середовищах. Останній "писк" будівельної моди в Україні - облаштування нової системи опалення (так звана тепла підлога) - став можливим лише завдяки використанню сучасних полімерних труб. Між іншим, монтаж більшості пластикових труб потребує певних навичок. Сумний досвід окремих вітчизняних "майстрів" засвідчив, що економія на фахівцях коштує надто дорого.

Ціни

Ціни на труби залежать від багатьох чинників.

По-перше, від матеріалу, з якого виготовлені. Найдорожчі - полібутиленові, але на вітчизняному ринку вони представлені не надто широко. Найдешевші - полівінілхлоридні та з неармованого поліетилену.

По-друге, ціна на полімерну трубу співвідноситься з кількістю "рук", крізь які вона пройшла. Наприклад, різниця в ціні продукції, одержаної з "перших" і з "третіх рук", може сягати 200-250%. Але низьку ціну має не лише товар безпосередньо від великих імпортерів. Досить низькі ціни також на базарах.

По-третє, ціна також залежить від величини партії товару. Великі оптовики надають знижки, й іноді досить істотні.

www.kontrakty.com.ua

 


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки