Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

В кращих традиціях модерну


Звичайно, перераховуючи всі можливості оформлення інтер'єру, ми вживаємо фразу „від класики до модерну”, уявляючи, що модерн - це щось сучасне, з останніх модних віянь. Напевно, виною тому назва стилю. MODERN (англ.) - сучасний, новий. Але з тих пір, як були створені перші інтер'єри в стилі модерну, змінилося декілька модних стилів. Правда, це ніяк не завадило модерну залишатися улюбленим і затребуваним вже майже 100 років.

„Ар-нуво”, „югендштіль”, „ліберті”, „стиль Тіффані”, „модерн”. У різних країнах цей стиль називався по-різному, але суть його від цього не мінялася. Головною ідеєю модерну було створення прекрасного, яке перетворить життя. Цим перетворенням зайнялися художники, які з'єднали творчість і виробництво побутових виробів, щоб створювати ескізи меблів, тканини, начиння, біжутерії, декоративного вбрання інтер'єрів. А керувалися вони принципом унікальності: „Жоден будинок не схожий на іншій”.
Модерн завершив тривалий період еклектики і безстилля кінця XIX століття, з'єднавши кращі досягнення минулих стилів і найвитонченіші ідеї свого часу. Джерелами, що живили химерний світ форм модерну, були, з одного боку, фігурно-орнаментальні мотиви відкритої в ті роки кріто-мікенськой культури, з іншого - архітектура, прикладне мистецтво і неповторна по тонкості графіка Японії. Це, мабуть, найглибший вплив східного мистецтва на європейське.


Модерн, як зараз “хай-тек”, припускав використання найсучасніших для свого часу матеріалів і відрізнявся значною свободою при дизайнерському рішенні інтер'єру.
Наприклад, саме в епоху модерну в європейських будинках з'явилося вільне планування, запозичене з японських жител. Також до моди увійшли різні рівні підлоги і розширені віконні отвори.

Домінуючим є ансамблеве рішення інтер'єру: між кімнатами утворюються різноманітні зв'язки, внаслідок чого простір стає текучим і динамічним. Текучість, динаміка, плавні переходи - взагалі характерна межа модерну.

Один з принципів роботи над інтер'єром - імпровізація на вибрану тему. Якщо врахувати, що улюблений мотив модерну - квіти, листя, рослини, це буде тема казкового саду. Узявши на озброєння гасло "Назад до природи!", модерн створив складну систему лінійного орнаменту, в основу якого були покладені мотиви сильно стилізованих кольорів і рослин.


Стіни в кімнатах покриваються химерними, асиметричними, такими, що капризно звиваються рослинними лініями. Причому не так важливо, як ці рослини там з'являться: це можуть бути шпалери, або розпис на стінах, або пластика декоративної штукатурки.
Стилізований рослинний орнамент модерну домінує в декоративному оформленні стільців і крісел, шаф, прибраних гнутим склом вітрин, скляних абажурів, що нагадують формою чашу квітки. Чудовим втіленням рослинного орнаменту є ковані вироби.
Модерн вітає різноманітні і геометрично складні форми і декор вікон, дверей, драбин. Різьблені рами вікон і дверних отворів з натурального дерева мають звиту форму, вони, як вітками химерних ліан, розрізають шибку або двері на складні складові. Овальні вікна можна задрапірувати тканью в тон стін, щоб ламбрекен складної форми повторював малюнок на тканині. Настінні світильники з матовими плафонами прикрашаються різьбленими деталями з дерева, різьблені, з тим же мотивом, двері мають вставки з скла і бронзи.

Ще одна декоративна деталь - вітражі. У епоху модерну вітражна техніка переступила межі власне архітектури. З тих пір вітражі застосовуються в інтер'єрах як міжкімнатні перегородки, в отворах дверей, в техніці вітражу робляться і абажури світильників, витончені лампи, годинники, вази, стельові плафони, підлогові панелі з підсвічуванням. Завдяки своїй світлопропускній здатності площина вітражу може служити прекрасним прийомом зонування, що не порушує цілісності сприйняття простору. Тільки вітраж здатний створювати в інтер'єрі особливе світлове середовище, мінливу і непередбачувану гру кольору.


У меблях модерна паралельно розвиваються дві лінії: декоративна (капризні форми і контури) і конструктивна (прямолінійність, ясна побудова). Предмети, що тяжіють до конструктивної ясності ліній і форм, простіші, елемент декору зведений в них до мінімуму.

Одним з досягнень модерну було те, що художники, що проектували меблі, спостерігали за здійсненням своїх задумів безпосередньо в майстернях. Тоді ж з'явилися ідеї гарнітури, комплекту меблів для всієї квартири.

Саме завдяки модерну в наших будинках з'явився такий ефектний предмет меблів як ширма. Модерн приніс в європейські будинки моду на ширми з складним і тонким малюнком, чорний лак і обробку перламутром в меблях і аксесуарах.

У сучасних ширмах від історичного праобразу збереглося небагато. Що випускаються відомими меблевими фірмами, вони вражають різноманітністю: дерев'яний або металевий каркас може бути обтягнутий папером, шкірою або заповнений склом. Проте атмосфера витонченості, яку вносить в будинок ширма, із століттями не змінилася.

Меблі підбираються надійні і респектабельні, з масиву деревини з благородним декором з темної бронзи. У їдальні круглий стіл і зручні крісла з гнутими спинками, у вітальні крісла із спинками у вигляді половинок раковини, м'які дивани, обтягнуті смугастим шовком з дерев'яними підлокітниками і гнутими різьбленими ніжками - типові меблі модерну.

Для дзеркал краще всього дерев'яні рами складної, викривленої форми.
Оскільки модерну планувався виключно як стиль, що суміщає красу і комфорт, він ніколи не вступав в "конфлікт" з благами цивілізації. Саме вмінням органічно включати все нове і пояснюється нинішня актуальність модерну. У його інтер'єр чудово вписуються і побутова електроніка, і ультрасучасна апаратура. Головне, щоб інтер'єр відповідав характеру господаря, його звичкам і світовідчуванню.

Розвиток інтер'єру по спіралі - один з улюблених прийомів модерну - робить його схожим на раковину. Не дарма форма раковини була свого роду символом цього стилю, а "улюбленою" квіткою - ірис, з його химерно вигнутими пелюстками, складної несиметричної форми. Будинок в стилі модерну - це дивовижна водоверть: зігнуті пластичні форми малюнку на паркеті, виті драбини з кованими гратами поручнів і складним переплетенням "в'юнких рослин" з металу.


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки