Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Рукотворний рельеф

Територія навколо заміського будинку повинна бути привабливою і комфортною. Дуже цінно, якщо вона має свої внутрішні особливості: виразні дерева, групи кущів, красиві камені, ефектні перепади рівнів, струмочок або озерце. Це первинний капітал для створення образу ділянки. Чим багатше він за природними умовами, тим менше вкладень буде потрібно.

Хороший фахівець завжди враховує таку природну своєрідність і може уміло задіювати вже наявний природний матеріал. Якщо ж природа не піднесла нам такого подарунку, доводиться вдаватися до створення рукотворного рельефу.

Важливий етап - створення рельефу ділянки, адже багато земельних наділів далекі від досконалості. Відомо, що тільки за наявності ділянки з складним рельефом можливе використання максимального набору прийомів ландшафтного будівництва.

Рівна поверхня хороша для організації ландшафтних композицій у формальному стилі.

Якщо ж задумано ландшафтне планування, то актуальні ділянки з вираженою нерівною формою рельефу. Такий наділ таїть в собі множинні функції і пластичні можливості, яких не має плоский. Уявіть собі абсолютно рівну садову ділянку, де оку нема за що «зачепитися». Такі ландшафти справляють часом досить смутне враження, невиразні естетично. Природні перепади рівнів поверхні завжди вносять динаміку до дизайну саду, якусь цікаву інтригу в його загальну композицію. Тільки уявіть собі романтичний звивистий струмочок у горба або альпійську гору, немов створену для експозиції ніжних і стійких альпійських рослин.

А мощені сходинки, що ведуть до тихого ставка, оточеного ірисами і ліліями? Все це часто стає можливим тільки із зміною рельефу.

Крутий рельеф до того ж дозволяє при необхідності вирішувати проблеми, пов'язані з складною гідрологічною або геологічною ситуацією на ділянці. Дуже вдало ховаються інженерні споруди, наприклад, колектор. Є і свої "але". Це витрати на зміцнення схилу або пристрій підпірних стінок, терас і сходів. Якщо зустрічаються дуже сильні і часті перепади природного ландшафту, це також може перешкоджати здійсненню дизайнерських завдань, позбавляти сад комфорту і гармонії.

Таким дуже вираженим природним нерівностям ділянки теж доводиться надавати виразнішого вигляду.

У всіх вищезгаданих випадках вдаються до зміни існуючої поверхні або комплексу робіт із створення штучного рельефу. Але, не дивлячись на очевидні переваги зміни рельефу, багато господарів заміських володінь не поспішають ставити свій підпис на проекті, що передбачає повне "перелопачування" ділянки, цілком справедливо вважаючи, що створення нового рельефу - задоволення дороге і технічно складне. Плюс ще одна сторона справи: якщо Ви насипаєте мініатюрну альпійську гірку, то через її малу величину деякі естетичні недоліки легко компенсуються навколишньою красою. Інша справа, якщо споруда по масштабах нагадує Мамаєв курган... Будь-які недоліки з погляду дизайну вилізуть відразу ж.

Створення штучного рельефу - прийом не новий, але вельми ризикований. Гармонійно вписати "гори і каньйони" в нашу звичну площину вдається далеко не кожному. Вертикальні перепланування ділянки виявляються цілком вдалими, коли ландшафтний архітектор не виходить за межі природного перепаду висот, а працює в його межах, формуючи, подібно до скульптора, рельеф з початкового "шматка глини". Для того, щоб рукотворний ландшафт надалі не викликав відчуття дискомфорту у господарів, проект штучного рельефу вимагає детального опрацьовування, бажано навіть з виготовленням макету, що дозволяє своїми очима переконатися в його перевагах, а також скоректувати недоліки. Годі і говорити, що з інженерною підготовкою території теж помилитися не можна. Обов'язково враховуйте при зміні рельефу ділянки шляхи стоку талих і дощових вод.

Тільки при ретельному виконанні "паперових" робіт на попередніх етапах створення штучного рельефу на ділянці - яким би масштабним не представлялося будівництво – все пройде без сучка, без задирочки і дасть можливість істотно заощадити засоби. Детальна розробка проекту дозволить визначити заздалегідь загальну площу композиції і, виходячи з цього, розрахувати необхідну кількість будівельних матеріалів.

Змінити рельєф простіше всього на новій, ще вільній від насаджень ділянці, відразу після будівництва будинку, але можливо це зробити і на старих ділянках. При цьому об'єм переміщуваного грунту досить великий. Для насипання (або зрізання) в тій або іншій частині ділянки потрібне завезення (або вивіз) грунту і залученням техніки. При будівництві будинку, створенні водоймища залишаються надлишки грунту, які можна пустити на створення насипних горбів. З матеріальної точки зору розумний саме такий підхід, оскільки економляться засоби на вивозі і ввезенні грунту. Якщо цієї землі недостатньо, купується родюча земля для верхнього шару.

Уявимо собі, що ми формуємо площу "гірського" ландшафту з включенням в композицію декілька достатньо масштабних елементів - струмка, ставка, майданчика і пологого схилу. На стадії проекту важливо вирішити декілька проблем. Спершу слід визначити на ділянці місце кожного об'єкту. Наступне завдання - розрахувати необхідну кількість і визначити джерело грунту. Далі необхідно продумати конструкцію важливих інженерних споруд.

Підготовка робочого майданчика починається з пересадки плодових дерев і чагарників на нове місце. Верхній родючий шар грунту зберігається, його акуратно зрізають на товщину 30 см. Перш ніж починати їх посадку, готують грунт: перекопують, видаляють кореневища бур’яни, викорчовують пеньки, видаляють будівельне сміття, вибирають каміння. Коли в цьому є необхідність, віддаляються і дорослі дерева. Для облаштування саду на ділянку завозяться грунти, за допомогою яких підрівнюють ландшафт. Оптимальним матеріалом для формування рельефу служить пісок: він дешевший за землю, добре дренується, майже не дає усадки.

Привезені грунти служать також для поліпшення властивостей грунту під зелені насадження. Бідний піщаний грунт треба обов'язково збагатити, а щільний і холодний глинистий - розпушити. Для цих цілей застосовуються екологічно чисті торф, чорнозем, пісок, щебінь, гранітний відсів, грунтовий і рослинний грунти, компост.

Наступний етап - створення опорної стінки для насипу, оскільки штучний рельеф вимагає закріплення. Особливістю створення штучного рельефу можна вважати використання штучних матеріалів, що часто досить вдало імітують природні. Наприклад, бетонні плити можуть цілком вдало зображати з себе пісковик, "скельний вихід" на поверхню. Такі конструкції, до речі, не тільки цілком реалістичні у відтворенні гірського пейзажу, але і функціональні. Масивна бетонна плита може служити, наприклад, міцним фундаментом для схилу. Після відсипання піском майбутньої гори в її конфігурацію вносять потрібні корективи. Потім прокладається ложе струмка або каскаду або влаштовується будь-яке інше водоймище. Створені горбистий рельеф і ставок стануть ще більш чарівними, якщо з'єднати їх живописним дзюркотливим струмочком.

Наступний етап - інженерні роботи, прокладення комунікацій: організація поверхневого стоку, пристрій дренажу, систем поливу і систем освітлення.

Подальші заходи щодо облаштування ландшафту цілком традиційні: посів газону, посадка низькорослих чагарників і інших рослин. На берегах водоймища кладуть валуни, насаджують яскраві багаторічники, завдяки чому ландшафтний садок набуває абсолютно природного вигляду. Для тих, хто віддає перевагу геометричним формам і прямим лініям, хорошою альтернативою м'яким контурам горбистого ландшафту стане споруда рівних терас. Великий за розмірами газон, як і клумбу з багаторічниками можна оформити на декількох рівнях. Краї тераси закріплюються низькою стінкою з натурального каменя або клінкерної цегли.

Кращі сади - це ті, які здаються природними на тлі навколишнього пейзажу, коли око не зупиняється на чомусь штучному і химерному, говорять професіонали. Адже ми з Вами так влаштовані, що миттєво відчуваємо щонайменшу фальш і неприродність навколишнього оточення, і для цього нам не потрібно ніякої спеціальної дизайнерської освіти!


Группа компаній Альта


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки