Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки | Наші ціни
JeyBud.com.ua

Перший будівельний інформаційний портал

JeyBud.com.ua

Знаєш як - збудуєш

e-mail: info@JeyBud.com.ua

 

Структура ламінованого покриття

Дане покриття виходить унаслідок виробничого процесу, при якому різні матеріали під високим тиском спресовуються один з одним, утворюючи новий матеріал. Існує декілька різних технологій виробництва ламінованих підлогових покриттів. Матеріали, вживані для їх виготовлення, можуть також відрізнятися у різних виробників. Але незмінною залишається присутність чотирьох основних шарів з яких складається панель ламінованого покриття (що зовні дуже нагадує паркетну дошку).

Структура панелі ламінованого підлогового покриття виглядає таким чином - це, перш за все, несуча основа (плита), зверху якої знаходиться декоративний шар з різними малюнками, який у свою чергу захищений від зовнішніх дій захисним шаром. Знизу основа покривається так званим стабілізуючим (протидеформаційним) шаром. Між декором і панеллю можуть бути присутніми також додаткові шари.

Загальна товщина панелі може бути від 6,2 до 13,0 мм.

Розглянемо докладніше вищеперелічені основні шари ламінованої панелі.

Захисний шар (overlay) виконує важливу функцію захисту декоративного шару від зовнішніх дій. Саме цей шар забезпечує зносостійкість ламінованої підлоги, а також світло- і термостійкість. Виконується захисний шар в основному із смол меламінів з різними добавками (наприклад, з матеріалом корунд, який є другим по міцності після алмазу).

Для поліпшення захисних властивостей верхнє покриття ламінованої панелі може також включати прозорий кристалічний шар симетрично орієнтованих частинок діоксиду алюмінію.

Декоративний шар є паперовою основою, просоченою смолою меламіну з нанесеним малюнком, що імітує натуральну структуру дерева або каменя. Декоративний шар стійкий до ультрафіолетових випромінювань.

Як додатковий шар може бути застосоване підсилююче покриття (декілька шарів крафт-бумаги, шар полімеру), яке вводиться між декоративним шаром і основою як армуючий шар в цілях підвищення твердості поверхневого шару основи і тим самим збільшення ударостійкості ламінованого підлогового покриття, що ламінує. Цей шар також додає додаткову жорсткість кромкам панелі.

Загальна товщина цих шарів може складати від 0,2 до 0,9 мм.

Як основу застосовують в основному деревно-волокнисті, а також (але значно рідше) деревно-стружкові плити. Деревно-волокнисті плити (ДВП) виготовляють методом гарячого пресування рівномірно розмолотої деревної маси, просоченої синтетичними смолами, з включенням в масу деяких добавок (синтетичних смол, антисептиків, парафіну, каніфолі і т.д.). Деревно-стружкові плити (ДСП) виготовляють методом гарячого плоского пресування деревних частинок (стружок), змішаних з пов’язуючою речовиною, головним чином - синтетичними смолами.

Деревно-волокнисті плити можуть використовуватися різної щільності, причому, оскільки мова йде про продукцію західного виробництва, застосовується аналог вітчизняної ДВП - HDF або MDF.
HDF (High Density Fibreboard) - це плита високої щільності (вище 850 кг/м3);
MDF (Middle Density Fibreboard) - середньої щільності (650-850 кг/м3).

Щільність основи значно впливає на технічні характеристики ламінованого підлогового покриття. Чим вища щільність, тим вища механічна міцність ламінованої панелі (зокрема міцність на злам, удароміцність, стійкість до тиску і тривалих навантажень), і вища вологостійкість.

Товщина основи - від 6,2 до 10 мм.

Стабілізуючий шар (завтовшки від 0,1 до 0,8 мм) в конструкції ламінованої панелі виконує функцію протидії, стабілізує роботу покриття, пристосувавши його до змін клімату в приміщенні (до зміни вологості і температури). Є просоченою смолою меламіну або парафінований папір.

У структуру ламінованої панелі може бути також включений додатковий звукоізоляційний шар, закріплений на зворотному боці панелі


За матеріалами сайту www.know-house.ru


Архів рубрики

 

© Jey Corporation, 2006-2020 Відвідування Курси валют Прогноз погоди
Думка редакції може не збігатися з точкою зору авторів та дописувачів статтей.
Редакція не несе відповідальності за достовірність інформації, наведеної в нередакційних та рекламних матеріалах. При використанні матеріалів сайту, гіперпосилання на JeyBud.com.ua обов'язкове!
© 2006. E-mail редакції - info@JeyBud.com.ua
веб-дизайн, веб-програмування: Анатоль Кукула
Корисні посилання: Error: Cache dir: Permission denied!
Error: Can't open cache file!
Error: Can't write cache!


Украина онлайн  Квартира.com
Курси валют
Курси валют
Курси валют
Головна сторінка | Технології та матеріали | Будівництво і архітектура | Дизайн, декорування | Нерухомість: купівля, продаж
Дошка безкоштовних оголошень | Про нас | Послуги порталу | Замовлення | Ваші відгуки